Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft Kitap Yapımı

Yazar: Emre Minecraft

Minecraft’ta kitap, envanterinizdeki önemli eşyalardan biridir ve büyülü kitap, kitap rafı ve büyülü masa yapımı gibi pek çok eşya yapımında kullanılır. Bunun için Minecraft kitap yapımı hakkında bilgi sahibi olmanız kritik bir öneme sahiptir.

Minecraft kitap nasıl yapılır beraber keşfedilim…

Minecraft’ta bir kitap yapmak için kullanabileceğiniz malzemeler şunlardır:

  • Kitap
  • Kâğıt

Kitapların yapımının basit olmasına karşın malzemelerini temin etmek bazen sinir bozucu ve zaman isteyen bir iş olabilir. Eğer çiftlik kurabileceğiniz malzemeleriniz varsa o zaman işiniz daha kolay olabilir. Bu da oyunda köşe bucak kamış aramak yerine kendi malzemelerinizi üretebilmenizi sağlar.

1. Şeker kamışı toplayın

Şeker kamışı toplamak, kitap yapmak için ihtiyacınız olan malzemeye ulaşmanızı sağlayacaktır. Uzun, yeşil ve bambuya benzeyen bu şeker kamışlarını bulmak bazen can sıkıcı ve zorlayıcı olabilir. En iyi ihtimalle şeker kamışı bulabilmek için bu birikintilerinin kenarlarına inmenizde fayda var. Şeker kamışlarını toplamak için çıplak elleriniz yerine tırpan benzeri bir alet kullanın. Bu arada donmuş suların yanında şeker kamışı aramayın. Şeker kamışları sadece mavi suların ve sıcak bölgelerin kenarlarında olur.

2. Şeker Kamışı Çiftliği Kurun

Eğer sıcak bir iklim ve sahil şeridinden uzak alanlardaysanız ve şeker kamışı bulamadıysanız, Minecraft kitap yapımı için işe şeker kamışı çiftliği kurmakla başlayın. Bu aynı zamanda bu oyunu zevkli kılan şeylerden biridir. Yere bir parça şeker kamışı ekleyerek dikim yapabilirsiniz. Minecraft’ta şeker kamışını hızlı yetiştirebilmek için:

Kil, kum, çimen üzerine dikin

Dikildiği zemin yakınlarında su birikintisi olduğuna özen gösterin.

Not – kamışı hasat etmek için, sadece uzamasını bekleyin ve üst blokları kırın. En düşük baston bloğunu bırakırsanız, büyümeye devam edecektir.

3. Bastonları Kırın

Üretim masasını toplamda üç adet şeker kamışı ile doldurun. Bu sayede bir kitap yapmaya yetecek kadar kâğıt elde edebilirsiniz.

Bunada Göz At  Minecraft Eşya Yapma? Minecraft Eşya Nasıl Yapılır?

4. Deri Avı

Minecraft kitap yapımı için ihtiyacınız olacak bir diğer malzeme de deri olacaktır. Bu muhtemelen kitapların kapaklarını temsilen elde edilmesi gereken bir malzeme. Derileri oyun içindeki at ve inek gibi hayvanlardan elde edebilirsiniz. Neyse ki bu hayvanları bulmak, şeker kamışı bulmak veya üretmek kadar zahmetli değil. Atları düzlüklerde, savanalarda ve otluk alanlarda bulabilirsiniz. İnekleri bulabileceğiniz herhangi bir yer yok, onları hemen her yerde bulabilmek mümkün. Derileri için bu büyükbaş hayvanları öldürebilirsiniz. Öldürdüğünüz her at ve inekten 2 birim deri çıkar. Bir kitap için tek bir deri parçası yeterli olacaktır. At ve ineğe ek olarak oyun içinde bulabileceğiniz tavşanlardan da kitap derisi elde edebilmeniz mümkün ancak bunun için en az dört tavşana ihtiyacınız olacak. Bu şekilde deri peşinde koşmak yerine onları kendinize çekmek istiyorsanız, buğday tarlasına ihtiyacınız olacak. Yetiştirdiğiniz buğdayların sapları çevrenize diğer inekleri çekecektir. Hayvan sayınız azalırsa, onları yetiştirmek için daha fazla buğdaya ihtiyacınız olur.

Minecraft Kitap Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan tarifler ile kâğıt ve deri sahibi olduysanız sırada tek yapmanız gereken zanaat işçiliği ile bir kitap elde etmek. Peki Minecraft kitap nasıl yapılır?

Aşağıda maddeler halinde sizin için sıraladık

  • İlk olarak 3×3 kutucuk üretim alanına

  • Aşağıdaki şekilde de görüldüğü gibi üç kâğıt ve bir deriyi yerleştirin. Bu şekilde sağ kısımda kitabınız oluşmuş olacaktır.

  • Kitabınızı oluşturduktan sonra yeni öğenizi envanterinize taşıyın. İşte bu kadar, artık bir kitap sahibisiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL