Minecraft Yağmur Durdurma Nasıl Yapılır?

Minecraft Yağmur Durdurma Nasıl Yapılır?

Yazar: Emre Minecraft

Online ya da online olmayan oyunlar ayırt etmeden oyun yazılımı ile oyun esnasında bir takım otomatik değişimler gözlemlenmektedir. Bu değişimlere örnek olarak hava durumları gündüz gece fonksiyonları bir takım oyunun amacı ile ilgili nesneler ya da insanlar gibi değişimler gözlemlenebilmektedir. Peki Minecraft oynayan oyuncular Minecraft yağmur durdurmayı nasıl yapabilirler? Bu yazımız içerisinde cevap bulabilecekler. Yazılım sonrasında oluşturulan oyun yapıları içerisinde oyuncular için de birtakım kolaylıklar ve tercihler verilmiştir. Böylelikle bazı durumlara müdahalede bulunabilmekteler. Tabi ki kodlar ile kurulmuş oyun içerisinde yine düzenleyici kodlar kullanarak yapılabilmektedir.

Minecraft yağmur durdurma nasıl yapılır merak eden kullanıcılar için araştırdık ve çözümünü açıklayacağız. Otomatik olarak karşılaşılan bazı durumlar karşısında oyuncular için tanımlanmış kodlar sayesinde bit çok değişim engellenebilir ya da istenilene yönelik değişim gerçekleştirilebilir. Minecraft oyunu tasarımıyla kullanıcılarının görsel keyfini göz önünde bulundurarak birtakım kodlar oluşturmuştur. Örneğin kullanıcı yağmurlu bir görsel ile oyununu oynamak istiyorsa bir kod sayesinde oyunu yağmurlu hale çevirebilir. Aynı zamanda yağmur sevmeyen oyuncular ise yağmuru yine aynı kod ile durdurabilirler.

Minecraft Yağmur Durdurma Kodu Nedir?

Minecraft yağmur durdurma kodu nedir aynı zamanda nasıl kullanılır çok merak edilen konulardandır. Sistemsel olarak oyuna kullanıcı tarafından müdahale edilebilmesi için gerekli olan yazılım kodudur. Sabit bir teknik ile yazılarak aktif hale getirilebilir. Havanın kararması gibi ya da yağan yağmuru durdurmak ya da sağanak yağmura çevirmek gibi değişiklikler mümkündür. Bakıldığında bir çeşit hile gibi görünse de kullanıcıların kararı ile oynamak istedikleri moda bürünmek cezbedici bir aktivitedir.

Minecraft oynarken havayı değiştirerek yağmurlu bir hava tasarlamak için /toggledownfall yağmur kodunun yazılması yeterli olacaktır. Bu kodlama ile birden sağanak olarak yağmur yağışı başlayacak ve istediğiniz görüntü ile birlikte oyun keyfinize devam edebileceksiniz. Bununla sınırlı kalmayarak oyun kullanıcıları için yağan yağmuru durdurmak içinde bir kod yazmıştır. Yağan yağmuru durdurmak içinse /toggledownfall off yağmur durdurma kodunu yazmak yağan yağmurun durmasını sağlayarak yağmursuz bir oyun oynamanıza imkân tanımaktadır.

Bunada Göz At  Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft Yağmur Kodu Ne İçin Kullanılır?

Merak ettiğiniz konu Minecraft yağmur kodunun ne için kullanıldığı olabilir. Yağmur ile ilgili kodlar çok sayıda farklı neden ile alakalı olarak kullanılabilmektedir. Yağmur durdurma kodunun kullanımında ki asıl amaç oyuncuların görüş alanlarını çoğaltmak istemeleri ile alakalıdır. Oyun içerisinde tasarımlar yapıldığından ve bu tasarımlar için malzeme gerektiğinden olan biten her şeyi net olarak görebilmek büyük bir önem taşımaktadır. Yağmurun oyun alanında ki görsel alanı daraltması yüzünden kullanıcıların etrafta neler olduğunu görmesine engel olmaktadır. Bu nedenle oyuncular yağmur yağarken oynamayı istemezler ve yağmur durdurma kodu ile güneşli havaya çevirerek daha rahat görebilecekleri bir hava durumuna çevirirler.

Eğer ilgilenmiş olduğunuz yapı ya da tasarım için malzeme toplamanız gerekmiyor daha farklı bir iş ile meşgulseniz yağmurlu havanında keyfine varabilirsiniz. Ancak oyun üretilirken amaç sürekli bir tasarım çalışması ve malzeme toplanması gerektirdiğinden yağmurlu havayla karşı karşıya kalmak biraz zor olabilir. Tam olarak burada ise yağmur yağdırma kodu devreye giriyor. Bu kod sayesinde oyunun yağmurlu bir şekilde tadını çıkarmak size kalıyor. Ve unutulmaması gereken bir diğer ayrıntı ise oynamak istediğiniz moda bağlı olarak da farklılık gösterebiliyor. 2 farklı mod üzerine tasarlanan Minecraft oyununda hem hayatta kalma modunda hem de yaratıcı mod olarak adlandırılan modda oyun oynayabiliyorsunuz. Bu durumda ise her ayrıntı büyük bir önem taşıyor.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL