Minicomy Nedir ve Nasıl Oynanır?

Minicomy Nedir ve Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Bilgiler

Miniconomy tam bir Jeo-politik, ekonomik ve toplumsal bir simülasyon oyunudur. Ticaret ve siyasete odaklanan oyuncular, oyuncu tarafından oluşturulan Hükümetler, farklı ülkeler, birbirleriyle madencilik, kazma, inşa etme ve ticaret yapma, farklı mahkemeler, okullar, siyasi anlaşmalar ve 3 haftalık bir dönemde bir ticaret galibine izin veren bir oyun programıdır. Oyunun ticaret tarafı her 3 haftada bir sıfırlansa da oyunun siyasi tarafı sona ermeden turdan raya devam ediyor. Oyun, özel oyuncular ve moderatörler sayesinde sürekli gelişiyor. Bu makalemizde sizler için Minicomy nedir ve nasıl oynanır sorusunun cevaplarını ele aldık. Peki Minicomy nedir ve nasıl oynanır?

Miniconomy oynarken yapılacak çok şey ve öğrenilecek çok şey vardır. Oyun, gerçekten sadece bir ticaret oyunu değildir, tam olarak kendi kendini idare ettiren bir toplum oyunudur. Oyun tamamen tarayıcı tabanlıdır ve oynamak ücretsizdir. Premium Üyelik ucuzdur ve bir dizi gelişmiş özelliğe izin verir. Oynaması ücretsiz tarayıcı tabanlı oyun Miniconomy’de binlerce diğer oyuncu ile ticaret yapabilirsiniz. Ticaretin yanı sıra, bir polis memuru, birçok şehirden birinin belediye başkanı, emlakçı, banka müdürü veya hatta başkan olarak kariyer yapabilirsiniz. Miniconomy, aktif ve arkadaş canlısı oyuncularla harika bir topluluğa sahiptir. Herkesin bir görevde olduğu ve herkesin bir rol oynadığı sanal ekonomide, sanal hayatınızı nasıl yaşayacağınızı seçmek size kalmıştır.

Minicomy Oyunu Nasıl Geliştirilmiştir?

Minicomy oynamak ücretsizdir ancak premium üyelik mevcuttur. Bu üyelik, limanların , bankaların ve garajların inşa edilebileceği Miniconomy Ventures’ın oluşturulmasına izin verir, oyuncunun siyasi bir parti başlatmasını sağlar ve oyuncuya forumlarda kişisel ifadeler ve renkler verir. Miniconomy fikri Ekim 2001’de bilgisayar bilimi öğrencisi Wouter Leenards’ın gerçekçi bir ticaret simülasyon oyunu yapmayı düşünmeye başladığı zaman geldi. Kardeşi Mark Leenards ile birlikte planı daha da geliştirdi ve sonunda Minicomy oyununu yarattı. Mark ve bazı arkadaşları tarafından desteklenen fikri daha da geliştirdi. İşletme öğrencisi olan Mark, oyunun ekonomik yönlerine odaklanırken Wouter programlamayı yaptı. Sonuç, ticaret, ekonomi ve oyunlarla ilgilenen herkes için eşsiz bir çevrimiçi oyundur. Miniconomy’nin avantajı, web tarayıcınızda oynatılabilmesidir. Evde, ofiste, okulda veya bir arkadaşınızın evinde, kısaca her yerde rahatça oynayabilirsiniz. Orijinal fikir, ekonominin simüle edildiği bir oyundur. Hayal gücü ve diğer iyi bilinen oyun kavramlarının güçlü yanlarının birleşiminden kaynaklanıyor. Miniconomy bir ticaret anahtarıdır ve bu nedenle gerçekçi durumları vardır. Tekeller, fiyat sabitleme, sıkıntı, tehditler, soygun ve gücün kötüye kullanılması meydana gelebilir. Bu kadar gerçekçi bir oyun olması oyuncular tarafından çok sevilmiştir ve kısa sürede çok oynanan bir oyun haline gelmiştir. Oynarken kendinizi kaybedeceğiniz oyunun gelişim süreci bu şekildedir.

Bunada Göz At  Oyunlarda Ping Nasıl Düşürülür?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL