PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Ertelendi!

PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Ertelendi!

Yazar: Emre Konsol Oyun Haberleri

Geçenlerde Sony, PlayStation 5 duyuru tarihini açıklamıştı fakat bugün açıklanan yeni bir karar ile PlayStation 5 tanıtım tarihi ertelendi. Son dakika da yapılan bir Twitter açıklamasıyla yapılan duyuruda son günlerde Amerika’daki olaylardan dolayı ertelediklerini belirtiyorlar. ABD’deki son dönemlerde yaşanan George Floyd olayından sonra ortalık iyice karışmış bir durumda ve bundan dolayı Sony, Black Lives Matter hareketini destekleyen bir açıklama yaptı ve ırkçılık olaylarını şiddetle kınadıklarını belirtti.

Bu üzücü olaylar tabii ki de her sektörü olduğu gibi oyun sektörünü de etkiledi. 4 Haziranda duyurusu yapılması planlanan PlayStation 5, süresi belli olmaksızın ertelenme kararı aldı. Henüz Sony tarafından ne zaman ertelendiği belli değil fakat bu ertelenmenin manidar bir sebebi var.

“4 Haziran tarihindeki PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık. Dünya genelindeki oyuncuların PS5 oyunlarını heyecanla beklediğini biliyoruz ancak bugünlerin kutlama zamanı olmadığını düşünüyor ve daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz.”

Sony’nin yeni tanıtımı ne zaman yapacağı belli değil fakat ileri bir tarihte yeni PlayStation’ı daha iyi bir şekilde duyurabilir. Hepimiz sabırsızlıkla PlayStation 5 tanıtım tarihini bekliyoruz bakalım yeni PlayStation 5 tanıtım tarihi ne zaman olacak.

Sony

Sony , Japonya kökenli çokuluslu şirketler topluluğu. Topluluğun ana şirketi, Tokyo’nun Minato semtinde yerleşik olan Sony Corporation‘dır. Yıllık cirosu yaklaşık olarak 8.871.400 trilyon ¥’dir. Sony üreticilere ve profesyonel marketlere iletişim,video oyun konsolları ve bilgi teknolojisi üretiminde önemli rol oynamaktadır. Adı Latince “ses” demek olan “sonus” kelimesinden gelmektedir. Sony 5 bölümden oluşmaktadır. Bunlar; elektronik, oyun, eğlence, finansal servisler ve diğerleridir. Bu durum Sony’yi Nintendo’dan sonra dünyanın en kapsamlı eğlence ürünleri üreten şirket yapmaktadır.

PlayStation 5

PlayStation 5 , Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen bir video oyunu konsoludur. Konsol, 2019’da PlayStation 4’ün halefi olarak duyuruldu ve 2020’nin sonlarında piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Bunada Göz At  Playstation Studios, Playstation 5 İle Lansman Yapacak

DualSense

Sony ayrıca mevcut yön kontrol sistemi olan DualShock yerini DualSense’ye bıraktı. Sony, “DualSense ile hedefimiz, oyunculara, kutuyu açar açmaz oyun dünyasına taşınma hissi vermek. Oyuncuların oyun oynarken kontrolcüyü kendilerinin bir uzantısı gibi hissetmelerini istiyoruz. Öyle ki ellerinde olduğunu bile unutacaklar” ifadelerini kullandı. DualSense kontrolcüsünde titreşim seviyeleri artık daha fazla. Oyundaki sahnelere göre titreşim seviyeleri en iyi hissiyatı verecek şekilde kendisini ayarlıyor. L2 ve R2 tetik tuşları ise uyguladığınız baskıya göre oyunlara etki ediyor. Bunun için tuşların açısı biraz değiştirilmiş.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL