Pokémon Go Nasıl Oynanır?

Pokémon Go Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Pokémon Go

Birkaç yıl önce dünya genelinde popüler olan oyun serisinin devamı Pokémon Go, yeni seriyle beraber tekrar trend olmuş durumda. Başlamadan önce merak edenler için Pokemon go nasıl oynanır isimli makalemizle aklınızdaki tüm soruları gidereceksiniz.

Oyuna girmeden önce Ayarlar erişerek birkaç değişiklik yapmak durumunda olabilirsiniz. Ayarlara erişmek için ekranın alt kısmındaki Poke Ball seçeneğine girdikten sonra tıklayabilirsiniz. Tavsiye olarak oyunun şarjınızı tüketmemesi için Pil Tasarrufu modunu etkinleştirin. Kaç adım attığınızı görmek istiyorsanız senkronizasyonu açın. Yakalamayı daha kolay hale getirmek için AR +’ı kapatın. Bu sayede poke topunun mesafesini belirlemeyi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Pokemonunuzu Seçme

Açılış sayfasında karşınızda Squirtle, Bulbasaur ve Charmander bulunur. Herhangi birini seçtikten sonra Kanto Bölgesinde ilk Pokemonunuzu yakalayın. İlk Pokemon olarak Pikachu’yu yakalayın. Pokemon seçimi fark yaratmaz. Poke topu için durakları ve spor salonu gibi yerleri kontrol edebilirsiniz.

Pokemon Go’da Pokemon yakalamak için poke topuna ihtiyacınız olacak.  Great Ball veya Ultra Ball gibi daha iyi Poke Ball’ları kullanmak, istenen bir Pokemon’u yakalama şansınızı artıracaktır. Bunları stoklayın, böylece nadir Pokemon’u daha kolay yakalayabilirsiniz.

Pokemon Yakalamak İçin Sürekli Dolaşın

Pokemon yakalamak için eliniz tetikte olsun ve sürekli dolaşın. Pokemon yakalamanın en basit yolu, her yeri kontrol etmektir. Lures ve Incense gibi öğeler, bir Pokemon’un belirme oranını artırır. Siz etrafta dolaşırken Pokemon’u yanınıza çekerken, yemler Poke Durakları’na düşürülür. Daha iyi Poke topu kullanmak ve Razz Berries gibi öğeler iyi atış yapma ihtimalinizi arttırır. Bu yüzden envanterinizde özen itemler tutun ve yakalanması zor olan nadir Pokemonlar için kullanın ki düşük şansınızı arttırın.

Seviyenizi Yükseltin

Eğitici ne kadar yüksek olursa, değerli Pokemonları yakalamak da o kadar mümkün olur. Eğitmen seviyenizi yükseltmek, daha güçlü Pokemonlar yakalamanızı sağlar. Bu sayede savaşta da üstünlük kazanabilirsiniz. Eğitmen seviyesi ne kadar yüksek olursa, envanterinizde bulunan Pokemonların CP limiti de o kadar yüksek olur. Pokemon’u daha güçlü hale getirmek için eğitmen seviyenizi çok iyidir.

Eğitim seviyenizi 5. Seviyeye diğer oyuncunun Pokemon’uyla spor salonlarında savaşmaya başlayabilmenizi sağlar. 5. seviyede, Valor, Mystic ve Instinct şeklinde 3 takım arasında seçim yapmanız istenecek. Takımınızı seçmek, hangi spor salonlarına saldırıp savunabileceğinizi belirler.Hangi Pokemon’un yükseltileceğini seçerken, üç şeye odaklanın. Hareket seti, CP limiti ve bireysel değerler, sahip olduğunuz Pokemonun yeteneklerini arttıracaktır.

Kabiliyetli Pokemonları Seçin

Aynı Pokemon’u yakalasanız bile, farklı hareket setlerine sahip olabilirler. Güçlü olanları seçin, böylece bu Pokemon savaşta etkili olabilir. Bireysel Değerler, Pokemon’unuzun büyüme kapasitesini gösteren, görünmeyen bir sayı kümesidir.

Bazı Pokemonların doğal olarak diğerlerinden daha yüksek CP limitleri vardır ve daha yüksek evrim formları genellikle temel formlarından daha yüksek CP limitine sahiptir. Daha güçlü hale getirmek için Pokemon’u daha yüksek CP aralığı ile yetiştirmeye odaklanın. Pokemon’u Güçlendirmek İçin Geliştirin veya Güçlendirin

Pokemon’unuzu güçlendirmenin iki farklı yolu vardır. Onları geliştirmek veya güçlendirmek. Gelişen Pokemon, bir Pokemon’u güçlendirirken CP’lerini artırmak anlamına gelirken onları daha güçlü bir versiyona dönüştürmek anlamına gelir.

Pokemon’unuzu geliştirmek veya güçlendirmek için çok sayıda Stardust ve Pokemon Candy’ye ihtiyacınız var. Bunlar oyunu oynayarak ve Pokemon yakalayarak elde edilebilir. Bu oyunda spor salonu ve baskın savaşları kazanmak için çeşitli güçlü Pokemonlara ihtiyacınız olacak. Her savaşta güçlü bir yarışmacıya sahip olduğunuzdan emin olmak için farklı Türlerdeki Pokemon’u yükseltin, geliştirin ve güçlendirin.

Baskınlarda Efsanevi veya Nadir Pokemon Yakala

Spor salonları ayrıca baskın savaşlarına ev sahipliği yapar. Bunlar, savaşmanız gereken efsanevi veya nadir Pokemonlara sahiptir. Bu Pokemonları yendikten sonra, onları yakalama şansınız olur.

Pokemon Go nasıl oynanır sorusuna bulabileceğiniz cevapları bu yazımızda sıralamaya çalıştık. Unutmayın, güçlü eğitmen, güçlendirilmiş ve nadir Pokemonlar sizin en güçlü olmanızı sağlar.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL