Portal 2 Sistem Gereksinimleri

Portal 2 Sistem Gereksinimleri

Yazar: Emre Sistem Gereksinimleri

Portal 2 sistem gereksinimleri için endişe etmenize gerek duymayacağınız harika bir oyun. Son zamanlarda üretilen oyunların hemen hepsinde para için yapıldığını bariz gösteren detaylar var. Özellikle oynamak için satın aldığınız bir oyunda yüksek ücretli ek paketler can sıkıcı olabiliyor. Fakat Portal 2 için bunu söylemek yanlış olacaktır. Valve’nin tasarladığı oyun için kesinlikle hatırı sayılır bir zaman ve emek harcandığı bariz.

Eğer Portal 2’den önce çıkartılan oyunun ilk serisini oynadıysanız, oyunun ne kadar benzersiz ve harika olduğunu zaten biliyor olmalısınız. Benzersiz derken laf olsun diye değil, gerçekten söyleyebiliriz. Oyunun grafik renklerinden içeriğine kadar her şey tamamen eşsiz bir yapıda. Ayrıca bilim kurgu ve bulmaca severler için ayrı bir seçenek sunuyor. Yani oyun oynarken sadece eğlenmiyor aynı zamanda problem çözme becerinizi de geliştiriyorsunuz. Bu oyun sayesinde eğlenirken zihninizi güçlendirebilirsiniz. Başlarda oyun içerisinde yer alan bulmacalar zorlayıcı, can sıkıcı veya vakit kaybı olarak gelecektir. Ancak çözdükçe kendinizi daha rahat hissediyorsunuz ve ilerlemenin keyfini çıkarıyorsunuz. Macera ruhuna ve bulmaca çözme yeteneğine güveniyorsanız oyun sizin için mükemmel.

Portal 2 Hikayesi

Portal 2 hikayesi çok fazla ana karakterin olmadığı bir ortamda ilerliyor. Oyun gerçekten basit sayılır ancak çok fazla derinliği var. Oyunun başından itibaren Wheatley tarafından karşılanıyorsunuz ve onunla tüm oyun boyunca bir ilişki kuruyorsunuz. Bir oyun kadar iyi görünmüyor, ancak bir kez oynadığınızda, büyük olasılıkla favorilerinizden biri olacak. Oyunu sadece vakit geçirmek için oynayabilirsiniz ancak ilerledikçe o kadar çok şey oluyor ki biranda kendinizi koltuğa yapıştırıyorsunuz.

Oyunun hikayesi aslında çok güzel. Oyuna başladığınız andan itibaren, bir apartmanda sadece küçük bir odada olduğunuzu düşünüyorsunuz, ancak çok geçmeden aslında devasa bir test tesisinde olduğunuzu ve geri kalanı için test etmenizi isteyen robotların olduğunu göreceksiniz. Hikâye oldukça basit, ancak daha önce benzeri bulunmayan bir tür. Valve bu konuda oyun severleri memnun edecek işler çıkarmış ve hafta sonu eğlencesi arayanlar için tavsiye edilebilir bir oyun.

Bunada Göz At  GRID 2019 Sistem Gereksinimleri

Sonuç

Sonuç olarak, Portal 2’yi almanızı ve sahip olduğunuz sistemde oynamanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Oyunu çok ucuza alabilirsiniz. Steam’de Portal 1 ve 2’yi 1 dolara satın alabilirsiniz. Oyunu indirdiğinizde ve oynadığınızda pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Portal 2 Kaç GB?

Eğer dişli bir oyun bilgisayarınız yoksa endişe etmeyin. Portal 2 kaç GB çok fazla sorun etmenize gerek yok, çünkü oyun yalnızca 8 GB.

Portal 2 Nasıl İndirilir?

Portal 2 indirmek için bilgisayarınıza Steam yazılımını indirmeniz, daha sonra mağazada oyunu aratmanız ve indirmeniz gerekir. İndirme işlemi bittikten sonra oyun otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenecektir.

Portal 2 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Portal 2 sistem gereksinimleri şu şekildedir:

Minimum Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Win Xp 32
 • İşlemci: Intel Pentium 4 1.7GHz / AMD Athlon XP 1700+
 • Ekran Kartı: AMD Radeon Xpress 1100 128mb veya NVIDIA GeForce 7300 GS 256MB
 • Sistem Belleği: 512 MB RAM
 • Depolama: 8 GB Sabit disk alanı
 • DirectX 8 Uyumlu Ekran Kartı

Önerilen Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Win Xp 32
 • İşlemci: Intel Pentium 4 3.0GHz / AMD Sempron 3600+
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 4550 veya NVIDIA GeForce 8600 GT
 • Sistem Belleği: 1 GB RAM
 • Depolama: 8 GB Sabit disk alanı

Portal 2 Gereksinimleri İçin PC Sistem Analizi

Portal 2, önerilen özelliklere ulaşmak ve 1080p’de yüksek grafik ayarına ulaşmak için Pentium 4 3.0GHz veya Sempron 3600+ işlemcili Radeon HD 4550 grafik kartı gerektirecektir. Bilgisayarınızın önerilen gereksinimleri tam olarak karşılaması için 1 GB sistem belleğine de ihtiyacınız olacaktır. Portal 2’yi 512 MB olmadan oynamaya çalışmayın; bu, 30FPS’yi almanıza yardımcı olur. Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da GPU’nuzun DirectX özelliğidir. Portal 2, DirectX 9’u çalıştırabilen bir GPU’ya ihtiyaç duyar.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL