PS5 ve Xbox X Series Normalden Pahalı Olabilir

PS5 ve Xbox X Series Normalden Pahalı Olabilir

Yazar: Emre Konsol Teknoloji

2020 yılında tanıtılan birçok ürünün arasından en çok beklenenleri arasında PS5 ve Xbox Series X yer alıyor. Oyuncular tarafından büyük bir heyecanla beklenen yeni konsollar normalden daha pahalı gelebilir.

Sony ve Microsoft, konsollar hakkında birçok teknik  bilgiyi bizlerle paylaştı. Her iki ürünün de, donanım gücü olarak, üst düzey performans vaat etmesini bekliyoruz.

PS5 ve Xbox X Series Fiyatı Cep Yakabilir !

Uzmanlar tarafından oluşturulan rapor iki konsolun fiyatının da 450 ile 500 dolar arasında olacağını söylüyor. Ayrıca analistlere göre, Corona virüsü sebebiyle oluşan küresel durgunluk yeni konsolların fiyatına etki edebilir. Ancak bu etkiler daha çok 2021 yılında görülecek

2008 yılındaki küresel durgunluk sırasında konsol piyasası iyi bir performans sergilemişti. Xbox 360, Playstation 3 ve Wii arasında rakiplerine kıyasla daha fazla fiyattan çıkan konsol ise PS3 olmuştu. Bu durum akıllara “Acaba PS5 vs Xbox X Series arasında yaşanacak rekabette aynı türden bir olay olacak mı?” sorusunu getiriyor.

Konsol satışlarında önemli rol oynayan özel oyunlar ve oyun abonelik sistemleridir. Xbox Game Pass aboneliğiyle PlayStation’ı geride bırakırken, Play Station’ın The Last Of Us Part II gibi merakla beklenen oyunlar PS5’i öne çıkarıyor.

Sizce rekabeti kim kazanacak, Xbox mı yoksa PS5 mi ?

Kaynak: Shiftdelete

Bunada Göz At  PS5 Devil May Cry ve Godfall Oynanış Videoları Geldi!

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL