PUBG DBS Silah Hangi Haritada Bulunur?

PUBG DBS Silah Hangi Haritada Bulunur?

Yazar: Emre PUBG

PUBG oyununda en çok kullanılan silah türlerinden biri de şüphesiz pompalı tüfeklerdir. Özellikle oyuncuların yere ilk indiği anlarda pompalı tüfekler tabiri caizse hayat kurtarmaktadır. DBS silahı da bir pompalı tüfek türüdür. Yakın mesafede art arta atış yapabilmesi sayesinde müşteriyi kolayca alt etmenizi sağlamaktadır. DBS silahını bu yüzden kullanıcılar sıklıkla aramaktadır ve internet üzerinde sıklıkla PUBG DBS silah hangi haritada bulunur sorusunu sormaktadırlar. Sizler için PUBG DBS silah hangi haritada bulunur sorusunun cevabını detaylı bir şekilde araştırdık.

DBS silahından kısaca bahsetmek gerekirse çift namluya sahip olan bir pompalı tüfek türüdür. Toplamda 14 mermi kapasitesine sahip olan DBS silahı tek seferde 2 mermi atma özelliğine sahiptir. Kısa mesafede tek seferde rakibi öldürme kapasitesine sahiptir. Ancak kontrol etmesi zor bir silah olduğundan genellikle tecrübeli oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Peki PUBG DBS silah hangi haritada bulunur?

DBS Silahın Bulunduğu Yerler

DBS Silahı ile ilgili tüm detaylardan yukarıda bahsetmiştik. Şimdi geldik bu silahın hangi haritalarda bulunabileceği sorusuna. Belirtmek gerekir ki DBS silahı herhangi bir haritaya has olan bir silah türü değildir. Silah oyuna ilk geldiğinde yalnızca uçaklardan atılan hava yardım paketlerinde (airdrop) çıkan bir silahtı. Bu nedenle kullanıcılar hangi haritada olursa olsun hava yardımı açtığı sürece DBS silahıyla oynayabiliyordu. Ancak yeni gelen güncellemeler ille birlikte DBS silahı hava yardımı paketlerinden çıkarıldı.

PUBG DBS silahı kısacası özetlemek gerekirse Erangel, Sanhok, Miramar, Livik ve Vikendi haritalarında ortaya çıkmaktadır. Ancak DBS silahı daha önce hava yardım paketlerinde çıktığından bulunma oranı diğer silahlara göre çok daha azdır. DBS silahına dürbün de takılmaktadır. Bu silaha lazer nişangah, holografik nişangah, 2x dürbün, 3x dürbün, 4x dürbün ve 6x takılabilir. Ancak profesyonel oyuncuların yorumlarına bakıldığında DBS silahı dürbün ile sekmektedir. Bu nedenle silahın kendi görüşü, lazer nişangah, holografik nişangah ve 2x dürbün ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bunada Göz At  PUBG Havalı İsimler

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL