Pubg Kademeler ve Rütbeler (Rank) 2021

Pubg Kademeler ve Rütbeler (Rank) 2021

Yazar: Emre PUBG

Pubg – Pubg Mobil ailesi piyasaya sürüldüğü ilk günden bugüne genişlemekte olan bir oyun platformudur. Genişledikçe gelişen Pubg oyunu ve içerik olarak gelişimini ele alarak oyun hakkında merak edilenleri açıklayacağız. Pubg kademeler ve rütbeler (Rank) 2021 sisteminde büyük değişiklikler gözetilmemiştir. Oyun güncel olarak 8 kademeden oluşan ve oyunculara sunulan bir oyundur. 8 kademeli olarak getirilen rütbe sistemi ile kullanıcıların büyük bir keyif almaları hedeflenmiştir. Bu nedenle kademe atlayan rütbe alan her oyuncu bir üst level’e geçmiş olur ve rakipleri o kademeye göre değişiklik gösterir.

Pubg kademeler ve rütbeler (Rank) 2021 yükseldikçe oyuncular rütbelerinde ki oyuncular ile savaşmaya başlar ve git gide zorlaşarak ilerler. Oyun içerisi Rank sistemi daha keyif verici ve hırslandırıcı bir sistem düşünülerek tasarlandığından Rank yükseltmek içinde birtakım koşullar elde edilmesi şart koşulmuştur. Bu durumda Rank yükseltme hakkında bilgisi olmayan oyuncular için öneriler ve yapılması gerekenleri açıklayacağız.

PUBG Rütbe Sistemi

Online olarak oynanan PUBG oyunu ne kadar çok ve ne kadar iyi dereceler ile oynanırsa sırlama olarak o kadar çok gelişmeye imkân sağlamaktadır. Bu nedenle takımın ya da solo olarak oynadığın maçlarda mutlaka maçı kazanmalı ve iyi bir derece elde etmelisin. Bu şekilde oynanan her maç sonunda kullanıcılar kademesiyle ilgili bir puanlama sistemiyle not alırlar. Bu kademe puanı ile birlikte belirlenen PUBG rütbe sistemi ortaya çıkar.

Sezonlara bölünen bir oyun olduğundan her yeni gelen sezonda oyun sıralaması puanı düzenlemeye girer ve yenilenir. Aynı zamanda oyun kullanıcılarına daha iyi oynamalarına teşvik etmek için sıralama sayısına bağlı olarak ödüllendirir. Oyun içerisinde kullanıcıya verilen ödülün değerini tabi ki sezonda göstermiş olduğu başarısı belirlemektedir. Oyun sıralama puanının yüksekliği verilecek ödülün değerini belirlemede büyük rol oynar.

Bunada Göz At  PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü

PUBG Puanlamaya Göre Rank Sıralaması

Oyun içerisinde Rank seviyeni belirlemeye yarayan puanlama sistemi ile değerlendirilirsin. PUBG puanlamaya göre Rank sıralaması şöyledir;

Bronz: Bu rütbeye ulaşması için oyuncuların ilk maçını bitirmesi gerekmektedir. İlk maçı bitirdikten sonra 1200 – 1699 puanlamasına girebilen oyuncular Bronz V ve Bronz I arasında 5 farklı rütbe içerisinde değerlendirilerek bir rütbeye atanır.

Gümüş: Bu rütbe ise puanlamada 1700 – 2199 rakamlarına ulaşan kullanıcıları temsil eder. Her rütbe kendi içinde 5 ayrı aşama ile ölçülendirilmektedir.

Altın:  Rütbe puanı 2200 – 2699 arasında gözlemlenmektedir. Oyun ilerledikçe gerçek oyunculara daha yakın oynanmaktadır. Dikkat ve oyun adaptasyonunun önemli olduğu Rütbelerden biridir. Her Rütbede olduğu gibi 5 aşama sonrasında yeni rütbeye geçiş sağlanmaktadır.

Platin: Rütbesi 2700 – 3199 puanları arasında oluşur. Bu Rütbeye eş rakipler ile maçlara girilir ve botlarla karşılaşılma olasılığı düşüktür. Yine her Rütbe gibi 5 aşama sonrası tamamlanarak yeni rütbe almaya hak kazanılır

Elmas: Rütbesi 3200 – 3699 puanları arasında ilerler bu Rütbede bir oyuncu oyunun her detayına hakim olmalı ve tüm eşyaları kullanabilmelidir. 5 aşama tamamlandığında bir üst Rütbeye geçiş yapılır.

Taç: Rütbesi 3700 – 4199 üst Rütbelere en yakın Rütbe olarak bilinir. Rakiplerin en güçlü olarak oynanan maçlar ile aşama kaydedilir. Oyuna adapte olmuş ve çok iyi düzeyde oynayan oyuncularla karşılaşılır her Rütbe gibi 5 aşama da tamamlanır. Ancak diğer Rütbelere nazaran daha zordur.

As: İlk 500’e giren oyuncular As rütbesine ulaşırlar ve günlük olarak 00:00’da sıralamalar sıfırlanır

Fatih: İlk 500’e girebilen oyuncular Fatih rütbesine ulaşırlar ve her gün 00:00’da sıralamalar sıfırlanır


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL