Pubg Lite Anti Cheat Hatası Çözümü

Pubg Lite Anti Cheat Hatası Çözümü

Yazar: Emre PUBG

PUBG Lite, PUBG oyunun Steam ile Mobil versiyonunun bir karışımına benziyor. Ancak oyun mekanikleri arasında büyük bir fark var. Kullanıcılar, PUBG Steam mekaniklerine yakın ancak daha düşük sistem gereksinimleri oynamak için PUBG Lite oynuyorlar. Fakat PUBG Mobile oyununda olduğu gibi PUBG Lite oyununda da bir takım can sıkıcı hatalar bulunuyor. Bu hataların başında anti cheat hatası yer alıyor. Bu yazımızda PUBG Lite Anti Cheat Hatası Çözümü hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Siz de bu sayede ayrı kaldığınız oyun macerasına kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Başlamadan önce aşağıda sıralanan çözümlerin ilk üçü, yalnızca anti cheat hatası alan oyuncular dışında diğer ağ hatası alan oyuncuların yapması tavsiye edilmez.

0.8.1 sürümüne ait CB3A23 Anti-Cheat hatası çözüm yolları

Windows Defenderı Etkisiz Bırakın

Bilgisayarınızdan arama çubuğuna “Denetim Masası” yazın ve burada açılan pencereden “Sistem ve Güvenlik” sekmesine girin.

“Windows Defender” seçeneğine giriş yapın ve buradan “Güvenlik Duvarı’ndan “İzin Verilen Uygulamalar’a gelerek PUBG Lite uygulamasını seçin.

Yönetici Olarak Çalıştır

Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan oyunun simgesini bulun ve üzerine sağ tıklayın. Yönetici olarak çalıştıra tıklayın oyunun açılmasını bekleyin. Eğer bilgisayara giriş yaptığınız kullanıcı yönetici değilse kullanıcı değiştirip giriş yapmayı deneyin.

 Anti Virüs Programlarını Kapatın

Bilgisayarınızı koruma altına alan anti virüs programları, pek çok oyunda bağlantı sorununa sebep olabilir. CS: GO Ağına Bağlanamıyor hatası çözümü için kapama seçeneğini değerlendirmeniz de fayda var. Bunun için tek yapmanız gereken sağ alt köşede arka planda açık olan uygulamaların üzerine saü tıklamak ve kapatmak olacak. Şimdi tekrar giriş yapmayı deneyin ve hata devam ediyorsa bir sonraki seçeneği deneyin.

Windows 10’un en son sürümüne güncelleyin

Windows işletim sistemi kullanıyor ve bilgisayarınıza otomatik güncelleme yapmıyorsanız, şimdi güncelleme yapmanın tam zamanı. O halde daha fazla vakit kaybetmeyin ve FPS yükseltmek için Win güncellemesi yapın. Nasıl yapılır bilmiyorsanız:

 • Başlat düğmesine tıklayın
 • Ayarlar seçeneğine gelin
 • Güncelleme ve Güvenlik’e tıklayın.
 • Ardından Windows Güncelle seçeneğine gelin.
Bunada Göz At  PUBG İndirmeden Nasıl Oynanır?

Grafik Kartı Sürücülerinizi Güncelleyin

Eğer iyi bir oyunduysanız ekran kartınızı sürekli güncel tutuyor olabilirsiniz ancak gene de gözden kaçma ihtimaline karşı güncelleme yapın. Eski grafik kartı kullanıyorsanız, FPS’nize zarar verebilir. Güncelleme yapmak için hangi ekran kartını kullandığınızı bilmelisiniz. Bunun için Windows Aygıt Yönetici’sine girebilir ya da Başlat, Çalıştır, “dxdiag” Enter yaparak da DirectX Tanı Aracı’nı açabilirsiniz.

PUBG Lite Ağ Hatası Çözümü

Eğer farklı ağ hatası sorunları yaşıyorsanız, aşağıda sıralanan PUBG Lite ağ hatası çözümü seçeneklerini deneyebilirsiniz.

 • Oyunla ilgili olmayan tüm programları kaldırdığınızdan veya devre dışı bıraktığınızdan emin olun ve oyunu yeniden başlatmayı deneyin.
 • PUBG ile birlikte çalışan herhangi bir desteklenmeyen program veya anti-virüs programı bu sorunun nedeni olabilir.
 • Oyunla ilgili olmayan tüm programları kaldırdığınızdan veya devre dışı bıraktığınızdan emin olun ve oyunu yeniden başlatmayı deneyin.
 • PUBG ile birlikte çalışan herhangi bir desteklenmeyen program veya anti-virüs programı bu sorunun nedeni olabilir.
 • Bu hatalar, GPU hız aşırtma veya bilgisayar sisteminin performansını izleyen programlardan kaynaklanabilir.
 • Normal ayarlara dönmek ve bu tür yazılımları kaldırmak bu sorunu çözecektir.
 • Oyunu kaldırın ve yeniden kurun.
 • Modeminizi resetleyin ve hız testi yapın. Eğer hız normalden düşükse sorunun kaynağı büyük ihtimalle bu olabilir. Eğer hızda hiçbir sıkıntı görünmüyorsa bu durumda 4.4.4.4 ve 4.4.8.8. Google IP’lerini deneyebilirsiniz.

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL