PUBG Mobile Liyakat Yükseltme – Liyakat Nasıl Yükseltilir?

PUBG Mobile Liyakat Yükseltme – Liyakat Nasıl Yükseltilir?

Yazar: Emre PUBG

PUBG Mobile oyununda önemli özelliklerden biri liyakat puanıdır. Liyakat puanın düşmesi sizin başka kişilerle oyuna girmenizi engeller ve bu yüzden takım arkadaşlarınızla oyuna giremezsiniz. Liyakat puanınızı tek başınıza oyun oynayarak yükseltmeye çalışmalısınız. Bu yazımızda sizlere PUBG liyakat yükseltme nasıl olur, liyakat nasıl yükseltilir ondan bahsedeceğiz.

PUBG Mobile Liyakat Puanı Neden Düşer?

Liyakat puanınız maç esnasında sergilediğiniz davranışlardan dolayı ve hile kullanımında düşer.

  • Takım arkadaşınızı öldürmeniz
  • Maç esnasında iş birliği yapmanız
  • Hile kullanmanız ve tespit edilmesi

Liyakat puanınızı düşüren bazı sebeplerdir.

PUBG Liyakat Yükseltme – Liyakat Nasıl Yükseltilir?

Oyunda liyakat puanınızı yükseltmeniz için yapmanız gerekenler sadece oyunda başarı göstermeniz. Tek başınıza oynayıp başarılı bir maç geçirmeniz sizin liyakat puanınızı yükseltecektir ve liyakat puanı yükseltmede sadece işe yarayan şey budur. Neler yapıp liyakat puanınızı yükseltebilirsiniz onu da sizler için aşağıya ekledik.

  • Maçta ilk 10 içine girmek +3 puan.
  • Maçta 10-50. sırada yer almak +2 puan.
  • Maçta 51-100. sırada yer almak +1 puan.

Her maçta başarılı başarılı bir sıralama elde ettikçe liyakat puanınızı yükseltebilirsiniz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG Mobile Karakter Kuponu Kazanma

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL