PUBG Mobile 17. Sezon Ne Zaman?

PUBG Mobile 17. Sezon Ne Zaman?

Yazar: Emre PUBG

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere neredeyse her iki ayda bir oyuna yeni bir sezon geliyor ve her sezonda farklı farklı kostümler, modlar ve birçok yeni şey geliyor. Her gelen yeni sezonda belirli bir ücret ödeyerek Royale Pass alabiliyorsunuz bunun dışında bedava PUBG Royale Pass şu anlık bulunmuyor. Her sezon gelen bu Royale Pass’lerde seviye atlaya atlaya ödül kazanırsınız. Her sezonun bitiş tarihi vardır ve o tarihten sonra yeni sezon gelir, bu yazımızda sizlere PUBG Mobile 17. sezon ne zaman başlayacak onu söyleyeceğiz.

PUBG Mobile 17. Sezon Ne Zaman?

Şu an güncel olarak oynanan 16. sezonun bitiş tarihi belli oldu, 17 Ocak 2021 tarihinde bitmesi planlanan 16. sezonun ardından 17. sezon da 18 Ocak 2021 tarihinde gelecek. Sezon 16 Royale Pass’te bulunan ödüller aşağıdaki gibiydi bakalım yeni sezonda neler olacak:

 • RP 1 : Anna Kıyafet B veya Artyom Kıyafeti ve Metalik DP28
 • RP 10 : Metalik Sis Bombası
 • RP 20 : Hype İfadesi ve Kızgın Tavuk Kaskı
 • RP 30 : Tahliye Noktası Paraşütü ve Metal Uçak tasarımı
 • RP 40 : Metalik Levye
 • RP 50 : Siber Uygulayıcı Seti ve Zehirli Kafatası – UZI
 • RP 60 : Gece Terörü ifadesi
 • RP 70 : Punk Rino Çantası
 • RP 80 : Metal Baykuş Süsü
 • RP 90 : Metalik SCAR
 • RP 100 : Gece Terörürü Kıyafeti ve Başlığı

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG Premium Sandık Ne Zaman Gelecek

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL