PUBG Mobile Arkadaş Silme

PUBG Mobile Arkadaş Silme

Yazar: Emre PUBG

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Hepimizin oyunda arkadaşları vardır, tanımasak bile bazılarıyla oyun oynadıktan sonra başka zaman yine oynamak için ekleriz. Bütün oyunlarda olduğu gibi PUBG Mobile’da da arkadaş ekleme ve silme de var. Çoğu kişi nasıl arkadaş silinir bilmiyor, bu yazımızda sizlere PUBG Mobile arkadaş silme nasıl olur onu göstereceğiz.

PUBG Mobile Arkadaş Silme

Oyun oynarken tanımadığınız kişileri eklemiş olabilirsiniz veya arkadaş listenizde temizlik yapmak istiyor olabilirsiniz. Aslında tam olarak oyunda “Arkadaşı Sil”, “Arkadaşlıktan Çıkar” gibi özellikler bulunmuyor bu yüzden de silmek istediğiniz kişiyi engellemelisiniz. Aşağıda adım adım sizlere PUBG Mobile arkadaş engelleme nasıl olur gösterdik.

  • İlk önce oyunda ana ekrana geliyoruz
  • Sol alt taraftan chat kısmını açıyoruz
  • Sol tarafta tam ortada duran 2 profil simgesi olan arkadaşlarım kısmına gireceksiniz
  • Daha sonrasında karşınıza listenizde ki bütün arkadaşlarınız çıkacak
  • Çıkarmak istediğiniz kişinin üstüne tıklıyoruz
  • Chat kısmında üst tarafta çıkartmak istediğiniz kişinin kullanıcı adı yazacak ve sol tarafında 3 tane çizgi olacak, 3 çizgiye tıklıyoruz
  • Sağ tarafta profil penceresi açılacak “Oyuncuyu engelle” seçeneğine tıklayacağız
  • Hem engellemiş olacaksınız hem de arkadaş listenizden çıkmış olacak

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG Yeni Haritalar, Yeni Modlar ve Yeni Silahlar Getiriyor!

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL