PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü

PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü

Yazar: Emre PUBG

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olmasına rağmen PUBG Mobile oyununun bitmek bilmeyen pek çok sorunu var. Kullanıcıları canından bezdiren ve oyun oynamalarının önüne geçen bu sorunlar, tüm çabalara rağmen tamamen sonlandırılabilmiş değil. Bu bitmek bilmeyen sorunlardan biri de PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası. Bu sorun yalnızca oyuna cep telefonu üzerinden giriş yapan oyuncuları karşılıyor. Dolayısıyla emülatörde benzer sorunlar bulunuyor ancak burada yer alan mesaj biraz daha uzun. Her halükarda tüm sorunları ortadan kaldıracağız.

İşimizi şansa bırakmamak için birçok farklı yöntem ile PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası çözümünü şansa bırakmayacağız.

Yöntem 1: Bazı cihazlar tamamen uyumlu olduğu halde Google Play Store’da “Cihaz Uyumlu Değil” hataları alır. İlk olarak bunun Google kaynaklı bir sorun olarak ele alalım. Uygulamanın ön belleğinin aşırı dolu olması, bazen bu soruna sebep olabilir. Bu durumda ilk olarak en basit yolu deneyelim. Telefonunuzun ayarlarına girin, Google Play Store’un verilerini ve önbelleğini temizleyin ve tekrar güncelleyin. Eğer sorun Google Play Soter’un bozulan dosyalarından kaynaklıysa ortadan kalkmış olacak.

Yöntem 2: Eğer yazımızı okumaya devam ediyorsanız, PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil hatası devam ediyor demktir.

PUBG mobile en az 2 GB RAM ile Android 5.1.1 lolipopta, iPhone’unuz iOS 9.0’da ve iPhone 5s veya daha yenisinde Apple telefonlarda oynadığınızdan emin olun. Ayrıca, akıllı telefonunuzun CPU’su çok önemlidir.

Peki uygulama güncel mi? Güncellemeyi deneyin ve tekrar giriş yapın. Sorun devam ediyorsa Google Play Store’dan sahte sürücü programı olan Virtual Xposed ve Device Faker uygulamasını indirip kurun. Virtual Xposed’ı açın ve ayarlara girin. Buradan Uygulama Ekle sekmesine girin ve listeden PUBG Mobile ve Device Faker uygulamasını seçin. Yine Virtual Xposed ayarlarına gidin ve Manager Xposed Module seçeneğine dokunun.İlk önce, Device Faker’ı işaretleyin ve kontrol panelinden açın.

Bunada Göz At  PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Ayarlara geri dönün ve Virtual Xposed uygulamasını yeniden başlatmak için yeniden başlatma seçeneğine tıklayın. İşte bu, uyumsuz Android cihazda PUBG oynamak için Virtual Xposed kontrol panelinden PUBG mobile başlatın.

Yöntem 3: Cep telefonunuza Root Browser uygulamasını indirin. PUBG Mobile APK dosyasını tarayıcıdan indirin ve kurun. Bunun için bilinmeyen kaynaklardan download yapmayı aktif hale getirmeyi unutmayın.

Oyuna Giriş Yaparken PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü

Eğer oyun cihazınızda yüklüyken giriş yapmaya çalıştığınızda PUBG Mobile cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası alıyorsanız, işler biraz daha zorlayıcı olacaktır. Her neyse bu sizin için dert değil, çünkü çözümü var.

Yöntem 1: İlk olarak bu linkten data dosyasını indirin ve .rar dosyasını çıkarın. Çıkardığınız klasörün içerisinde bulunan .obb uzantılı dosyayı bulun ve kopyalayın. Daha sonra com.tencent.ig ve Android/obb klasörünün içine yapıştırın.  Daha sonra PUBG Mobile oyununu silin ve yeniden kurun. Buradan sonra oyun sorunsuz açılacaktır.

Bluestucks Mobile Cihaz Sürüm Hatası: Yukarıda belirtilen sorunu yaşıyorsanız, lütfen “Ayarlar” menüsünde “Motor” sekmesine gidin ve “OpenGL” seçeneğini etkinleştirin. Bu sorun bazen düşük bellek nedeniyle ortaya çıkar ve BlueStacks’e en az 1024 MB ayırarak düzeltilebilir. Değişiklikleri uygulamak için “Yeniden Başlat” düğmesine tıklayın.

Not: BlueStacks’a ayrılan belleği en az 1024 MB’a yükseltmenizi öneririz, ancak daha iyi bir oyun deneyimi için 2048 MB önerilir. Bellek ayırmayı artırmak için yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi kaydırıcıyı kullanabilirsiniz. Ayrıca, lütfen CPU çekirdeklerini 4’e ayarlayın.

Emülatör Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası: Çoğu zaman grafik kartlarınız uzun süre güncellenmiyorsa bu sorunu alabilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınızın Başlat seçeneğinin yanındaki arama kısmına “DXDIAG” yazarak ekran kartınızın ne olduğuna bakın ve arama motorları üzerinden güncelleme yapın.

Bunada Göz At  PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL