PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Yazar: Emre PUBG

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyunu bazıları wifi üzerinden oynamıyor ve kendi internetlerini kullanıyorlar. Bundan dolayı çoğu kişi oyunun ne kadar internet harcadığını merak ediyor. Oyunu oynamak fazla internet götürmüyor fakat eğer oyun içinde yükleme yaparsanız o zaman internetiniz oldukça fazla gider. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile ne kadar internet yer ondan bahsedeceğiz.

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Oyunu mobil veri üzerinden oynayan çoğu kişi bu soruyu soruyor. Oyunun kesin olarak ne kadar internet harcadığını bilemeyiz bu yüzden de tam bir sayı söyleyemeyiz fakat çoğu kişi ortalama 20 dakikalık bir maçta 15-50 MB arasında kullandığını söylüyor. Tabii bu sizin kullanımınıza bağlı olarak değişecektir, internetinizin hızı, oyunda sesli sohbeti kullanıp kullanmamanız sizin ortalama belirttiğimiz gibi internet harcamanızı sağlar.

Kesin olarak bir şey söyleyemiyoruz fakat siz kendiniz her maç sonunda ne kadar internet harcadığınıza şebeke ayarlarından bakabilirsiniz. Telefonunuzun şebeke ayarlarına girip Hücresel Veri kullanımında PUBG Mobile’ın ne kadar internet harcadığına bakabilirsiniz buna göre kendinizi ayarlayabilirsiniz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  Pubg Mobile UC Hilesi

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL