PUBG MOBİLE (PC) Güncelleme Sorunu

PUBG MOBİLE (PC) Güncelleme Sorunu

Yazar: Emre PUBG

Son dönemlerin en çok şikâyet edildiği konulardan biri olan online oyunların güncellemeleridir. PUBG MOBİLE bu oyunlardan bir tanesidir. Emülatör kaynaklı oluşan PUBG MOBİLE (PC) güncelleme sorununu nasıl çözeceğiniz hakkında ayrıntılar vereceğiz. Bilindiği gibi 2017 yılının en çok satan oyunu PUBG MOBİL olarak bilinir. Steam destekli satışa sunulan oyun 2017’den bu yana hala en çok satan oyun olarak devam etmekte.  Aynı zaman içerisinde mobil versiyona dönüş sağlayarak büyük başarılar elde edilmiştir.

Mobil versiyonu sergilenen PUBG MOBİLE aşırı derecede bug ve yükleme sorunu ortaya çıkartsa da güncelleştirmelere dayalı olarak sorunlar giderilerek oyun normale döndürülmüştür. Emülatör olarak oynamakta olan oyuncuların dönemsel olarak yaşadıkları sorunlar arasında PUBG MOBİLE (PC) güncelleme sorunu sık görülmeye başlamıştır. Bu durumsa oyun içerisinde rank kasacak olan ya da hedefleri olan kullanıcıların canını çok sıkmaktadır. Bazen günler süren bir uğraş vermekte olan bir problem olduğundan oyna giremeyen kullanıcılar çıldırmakta.

PUBG MOBİLE (PC) Güncelleme Sorununun Nedenleri

PUBG MOBİLE yayınladığı ilk zamanlarda birçok kullanıcı otomatik olarak emülatör yardımı ile oyunu oynamayı planlamıştı. Oyun yayınlandıktan sonra bilgisayar sürümünün paralı oluşu ve ücretsiz olarak mobilde oynama imkanını öğrenince ücretsiz oynamayı mantıklı bularak mobile yöneldi. Bilgisayar yardımı ile Emülatör kullanan oyuncular da zaten PUBG MOBİLE (PC) güncelleme sorununun nedenlerini anlamaya çalışmakla geçirdi. Ardı kesilmeyen bir sorun döngüsünü Emülatör yüzünden yaşayan oyuncuların çoğu mobil versiyona geçti.

Çok kısa süren bir zaman dilimi içerisinde milyonlarca oyuncuya ve bunun yanında indirme sayısına da erişen PUBG Mobile, bu durum karşısında boş durmadı ve kendine ait olan Emülatör sistemini geliştirmeyi başardı. Yardımcı ve yapımcı olarak ismi duyulan firma Tencent Games’dir. Oluşturmuş oldukları Emülatör sistemine Tencent Games Buddy ismini vermişlerdir. Emülatör destekli olarak PUBG MOBİLE’nin bilgisayar yardımı ile oynanabilmesine olanak tanımıştı. Oyunun destekleyicisi Tencent Emülatörü olduğu için firmaya ait olan Emülatör kullanmamaya dayalı olarak yükleme sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Bunada Göz At  PUBG Mobile Avatar Nasıl Değiştirilir?

PUBG MOBİLE Oyununu Emülatör Yardımı ile Oynamak

PUBG MOBİLE oyununu Emülatör yardımı ile oynamak için Tencent Gaming Buddy olarak isimlendirilmiş Emülatör sistemi ile oynanması kullanıcıların oyun karşısında karşılaştıkları sorunlar üzerine daha iyi bir destek almalarını sağlayacaktır. Aksi durumda firma tarafından sunulan ve resmi olmayan piyasada bulunan Emülatör ile güncellemelerde sorunlar doğabilir. Aynı zamanda akıcı olmayan kalitesiz bir oyun oynamanıza sebep olabilir.

Oyuna girmeden önce istemci tarafından otomatik olarak yapılan güncellik kontrolü ile eğer varsa güncelleme bulunur bulunmaz sistemsel olarak otomatik olarak başarılı bir şekilde yükleme yapılmaktadır. Durum böyle olunca kullanıcıların ek olarak herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmıyor gereken bütün işlemler Emülatör sayesinde yapılmış oluyor. Özel olarak bilgisayar üzerinden PUBG MOBİLE oynamak isteyen kullanıcıların çok daha basit bir güncelleme kontrolü sağlayabilmeleri için mevcut Emülatör sistemini kullanmaları gerekmektedir. Ancak sadece bu seçenek değildir nedeni ise piyasada çok farklı ve güçlü seçenekler olduğundan sebep oyuncular diğer alternatifleri de kullanarak kendi kararlarını verebilir farklı emülatörler de kullanabilirler. Farkları bulunmayan bir tasarım ile farklı Emülatör desteği alınabilir. Oyuna giriş esnasında yapılacak kontrol çalışması sayesinde hızlı bir şekilde yeni gelen güncellemelerden haberdar olarak oyunlarını en güncel şekilde oynayabilirler. Bu sayede hiçbir sorunla karşılaşmadan doyasıya heyecanı yaşamak adına oyuna güncel olarak bağlanabilirler. Hedeflenmekte olan kullanıcı memnuniyeti yerini bulmuş hiçbir oyun sever oyun ile ilgili sıkıntı yaşamamış olur. Ve PUBG MOBİLE heyecanı yarım kalmamış olur.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL