PUBG Mobile Ses Sorunu 2020 | Ses Gelmiyor Çözümü

PUBG Mobile Ses Sorunu 2020 | Ses Gelmiyor Çözümü

Yazar: Emre PUBG

PUBG Mobile ‘da son günlerde ortaya çıkan bu hata tüm oyuncuların canını sıkmış durumda, oyuna girdiğiniz arkadaşlarınızla oynamak isterken lobiden hiçbir ses almazsınız ve sesiniz de gitmez. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile ses sorunu , ses gelmiyor, ses gitmiyor gibi sorunların çözümlerini göstereceğiz. PUBG mikrofon açında oyun sesi gidiyor hatası çözümü aşağıda verdiğimiz yöntemi uygularsanız hatanın çözümüne ulaşacaksanızdır.

PUBG Mobile Ses Sorunu – Ses Gelmiyor Çözümü

Oyunda çıkan bu hata yeni olmaya başladı ve tüm oyuncuların canını sıktı. Çözümü bir şekilde var fakat her seferinde bunu yapmanız gerekiyor onun dışında herhangi bir resmi çözüm yok büyük ihtimal yeni bir güncelleme ile hatanın çözümüne ulaşılacaktır. Aşağıdaki yöntem sayesinde şimdilik idare edip oynayabilirsiniz fakat ne zaman düzelir belli olmaz, eğer hala bu hata devam ederse PUBG Mobile’a destek talebinde bulunabilirsiniz. Ne kadar çok destek talebi olursa bu hatayı öncelikli olarak çözeceklerdir.

 • Oyuna girin
 • Oyna‘ya basın
 • Sunucuyu Kuzey Amerika olarak değiştirin
 • Arkadaşlarınızı kendi odanıza çağırın siz gitmeyin siz giderseniz hata devam eder
 • Herkes lobiye geldiğinde sunucuyu tekrar Avrupa olarak değiştirin
 • Sorununuz çözülmüş olacaktır, tamamen çözülene kadar bu alternatif yöntemi deneyebilirsiniz

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG Açılmıyor 2021

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorumlar

 • ilayda

  merhaba, biz oyun esnasında normal arama ile konuşuyoruz. arama esnasında oyundan ses alamıyorum, ne denediysem beceremedim. bunun için bir öneriniz var mı?

 • Efe

  Oyuna girerken herhangi bir sıkıntı yok (hoparlör) ses normal ama oyun içinde mikrofunu kapat aç yaptığımda oyun sesleri gidiyor ayak sesi dahi gelmiyor ve bu ios 14 güncellemesini yaptıktan sonra oldu ve kulakliktada ayni sorunu yaşatıyor bilgisi olan var mı

 • anıl

  ios 14 den sonra bende oyundan ses alamıyorum inşallah düzelir

 • Emre

  Takımlı mic açık olunca aynı şekil bendede oyunun sesi duyulmicak kadar kısık ama kapattığım zaman gayet net ses alıyorum lütfen sorunu bilen birisi dönüş yaparsa gerçekten çok sevinicem teşekkürler

 • Özkan

  Ben iOS 14 güncellemedim ama bende de aynı sorun var

 • Adem

  İos 14 sonrası bende de takımlı oyunda ses kısılması var sorunu bilen yazsın lütfen.

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL