PUBG Mobile Yeni Harita Geliyor!

PUBG Mobile Yeni Harita Geliyor!

Yazar: Emre Güncellemeler Oyun Haberleri PUBG

PUBG Mobile yeni bir harita güncellemesini bekliyor. Oyuncular oyuna bilgisayar versiyonunda bulunan Karakin haritasını beklerken yeni bir harita geliyor. Henüz betada olan harita ile alakalı resmi bir duyuru yok ve çıkış tarihi tam olarak bilinmiyor fakat herkes 0.19 güncellemesi ile gelmesini bekliyor. Yeni gelecek olan haritanın ismi henüz bilinmiyor fakat haritada yeni binalar, arabalar ve silahlar olduğu söyleniyor. Gelin yeni haritaya bakalım.

PUBG Mobile Yeni Harita

Oyuna eklenecek olan haritanın sağ üst tarafında karlı alanları görüyoruz diğer taraflar normal fakat sağ tarafa gittikçe karlı alanlara giriyoruz. Harita Erangel, Miramar ve Vikendi haritalarının karışımı gibi gözüküyor.

pubg mobile yeni map

Oyuna yeni silahlar ve arabalarda eklendiği söyleniyor, silahları henüz görmesek de arabalar “Canavar” denilen tarzda olacak. Normal araçların yapamadığı çoğu şeyi yapabileceksiniz.

pubg mobile yeni araba

Harita hakkında daha fazla şeylere bakmak isterseniz bu videoyu izleyebilirsiniz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Bunada Göz At  Streets of Rage 4 Duyuruldu!

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL