PUBG Sunucular Meşgul Hatası

PUBG Sunucular Meşgul Hatası

Yazar: Emre PUBG

Battle Royale oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bu aralar çoğu kişi oyunda sinir bozucu bir hata ile karşılaşıyor ve maçlara giremiyorlar. Oyuncuların karşılarına çıkan bu hatanın nedeni de henüz bilinmiyor fakat tahmin edilebilir bir hata. Bu yazımızda sizlere PUBG sunucular meşgul hatası çözümünü göstereceğiz, aşağıda sizler için anlattık.

PUBG Sunucular Meşgul Hatası Çözümü

Oyunda karşılaştığınız bu hatanın birkaç çözümü bulanıyor ve onları da aşağıda sizlere anlattık. Eğer sorun halen devam ederse büyük ihtimal PUBG’de sorun vardır ve bilet gönderip hatanızı belirtebilirsiniz.

Sunucu Sorunu

Bu sorunun başlıca sebepleri PUBG’nin sunucularından kaynaklanan hatadır. Dünyanın en popüler oyunlarından biri olduğu ve özellikle pandemi döneminde milletin oyunlara daha çok zaman ayırmasından dolayı sunucularda sorunlar çıkabiliyor. Bu hata ile karşılaştığınızda büyük ihtimal bir süre sonra hata otomatik olarak düzelmiş olacak çünkü PUBG gibi bir oyunda sunucuların kapalı olması onlara büyük bir paraya mal olur.

Uyuşmayan Programlar

Oyunlarla ve Steam ile uyuşmayan bütün programları kapatın. CTRL+ALT+DELETE yaparak karşınıza çıkan ekrandan ismini cinsini bilmediğiniz çoğu programları kapatın.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG Vikendi Yenilendi!

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL