PUBG Yeni Haritalar, Yeni Modlar ve Yeni Silahlar Getiriyor!

PUBG Yeni Haritalar, Yeni Modlar ve Yeni Silahlar Getiriyor!

Yazar: Emre PUBG

PUBG Mobile yeni harita nihayet geldi. Aslında Pubg’nin Steam versiyonunda Karakin haritası çok uzun süre önce gelmişti. Harika ile beraber motorlu planör, yıkım bölgesi ve diğerleri de gelmiş ve heyecanla karşılanmıştı. O vakitten sonra birçok spekülasyon da beraberinde geldi. PUBG Mobile oyuncuları da gelişmeleri yakından takip etti ancak Karakin haritası o kadar gecikti ki, çoğu oyuncu umudunu kesti ya da haritanın geleceğini dahi unuttu. Neyse ki uzun süreli bekleyiş sona erdi ve sonunda PUBG Mobile yeni haritasına kavuştu.

Yeni PUBG haritası Karakin nasıl? Ne gibi özelliklere sahip ve PUBG oyuncuları bekleyenler neler? PUBG Mobile beta 1.3 güncellemesi yeni haritalar, yeni silahlar ve eni araçlar dahil birçok özelliğe sahip.

Yeni PUBG Mobile Haritası Karakin

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Royale Battle modlu PUBG Mobile, Türkiye’de hatırı sayılır bir kitleye sahip. Geçtiğimiz sene PUBG Steam’de oyuncuların beğenisine sunulan Karakin, beraberinde heyecan verici bir dizi yenilikler sunmuştu. Resmi mercilerden yapılan açıklamada herhangi bir tarih verilmeden haritanın PUBG Mobile moduna da geleceği söylendi ancak bekleyiş çok uzun sürdü. Fakat kullanıcılar için yayınlanan PUBG beta 1.3, yalnızca beta kullanıcıları için geçerli olacak.

PUBG Mobile beta 1.3 tamamen yeni bir harita, Karakin, yeni modlar ve yeni silahlar getiriyor. İşte PUBG Mobile yeni güncellemesindeki yeniliklerin tam listesi.

PUBG Mobile 1.2 Beta Güncellemesi Yeni Haritalar, Yeni Modlar ve Yeni Silahlar Getiriyor

Karakin, PUBG’nin en büyük haritası olma özelliğine sahip Miramar gibi bir çöl haritası ancak Livik kadar küçük. Harita 2×2 ölçülerinde Kuzey Amerika’nın ıssız bölgelerini temsil ediyor. Genelde taş ve kumdan oluşan harita desenleri ve patlayan yapışkan bomba özelliklerini içerecek. İlk etapta haritaya giriş yapan oyuncu sayısının sadece 64 oyuncuyla sınırlı kalacağı biliniyor. Daha sonra oyunun beta sürümünden sonra daha büyük olur mu ya da daha fazla oyuncu giriş yapabilir mi bilinmiyor ancak bize sorarsanız böyle kalır.

Bunada Göz At  PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Yıkım Bölgesi

Demolition Zone, yani Yıkım Bölgesi, Red Zone’nun (kırmızı alan olarak da bilinir) daha ölümcül bir versiyonudur. Bölge içerisinde kalan binalar yıkım bölgesi içinde kül haline gelir ve bu alan haritada mor alan olarak işaretlenir. Kırmızı alan için oyunculara yapılan uyarının benzeri yıkım bölgesi için de yapılacak ve yıkımdan önce bir alarm çalacak. Oyuncular hayatta kalmak ve yıkımdan kurtulmak için binalardan uzak durmak zorunda kalacak

Panzerfaust, Yeni Roketatar

Oyuncular yeni bir silah olan Panzerfaust – yeni bir roketatar kullanabilecekler. Bu yeni silah sadece yeni harita Karakin’de mevcut olacak. Panzerfaust, herhangi bir yüzeyi tek seferde yok edecek kadar kuvvetli. Bu silahın tek sınırlaması, bunun tek bir oyunda yalnızca bir kez kullanılabilmesidir. Yani oyuncular bir kere atış yaptıktan sonra silah bir daha kullanılamaz hale gelecek.

Yapışkan Bombalar

Muhtemelen oyunun en sinir bozucu yeni özelliği bu yapışkan bombalar. Karakin haritasına özgü olan yapışkan bombalar fırlatılarak duvarlara ve çatılara yapışabiliyor ve etrafındakileri yok edebiliyor. Duvarlara atılan yapışkan bomba patladığında duvarları moloz haline getiriyor.

Motorlu Planör

Oyuncular için en eğlenceli eklenti bu motorlu planörler olacak gibi duruyor. İki kişinin aynı anda binebildiği motorlu paraşüt benzeri planörler, harita içerisinde bir yerden başka bir yere gitmeyi kısa hale getirecek ancak planörün en büyük dezavantajı, tehlikeye açık ve yaylım ateşine karşı savunmasız olması. Kalkış için iyice hızlanmaya ihtiyaç duyacak ve hıza bağlı olarak yakıt tüketeceğiniz hava taşıtının Erangel ve Miramar haritalarına da eklenmesi bekleniyor.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL