Resident Evil VR Ne Zaman Çıkıyor?

Resident Evil VR Ne Zaman Çıkıyor?

Yazar: Emre Resident Evil

Korku oyunlarının en eskilerinden ve en çok satan oyunlarından biri olan Resident Evil, çırayı bir adım yükseltmeye odaklanıyor. Sanki yeterince korkunç değilmiş gibi sanal gerçeklik ile korkuyu daha gerçekçi yapmayı hedefleyen Resident Evil VR ne zaman çıkıyor?

15 Nisan’da yapılması planlanan Resident Evil ilk gösterim ile duyurulabilir. Geçtiğimiz yıl ki sızıntılardan beri konuşulan VR odaklı Resident Evil, Mayıs 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan Oculus Quest cihazları için çalışmakta olduğunu öne sürüldü.

Resident Evil 4 VR

Resident Evil 4 VR söylentileri doğru çıkarsa, ilk olarak PlayStations platformuna çıkabilir. Oyunun sahip olduğu özelliklere bakarak VR için biçilmiş kaftan olduğunu söylemek yanlış olmaz. Oyun içi korku temaları, kamera açısı ve gerçekçilikle katlanan korku öğeleri göz önüne alındığında, hali hazırdaki etkisini katlanacağından şüphe yok.

Resident Evil 4’ün birinci şahıs bakış açısıyla yeniden çalışıp çalışmayacağını veya The Legend of Zelda: Breath of the Wild’da bulunan VR desteğine benzer bir yaklaşımı uyarlayıp uyarlayamayacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok ancak bunun ilginç olacağı şüphe götürmez.  Asıl soru, Resident Evil 4’ün gerçekten VR’ı destekleyip desteklemeyeceği. Ancak hali hazırdaki doku kalitesinin iyileştirilmesi gerektiğine şüphe yok. VR destekli oyunlar, yüksek kaliteli grafiklere ihtiyaç duyabilir. Oyun içi kamera dalgalanmaları, hali hazırdaki grafiklerde büyük sorunlara sebep olabilir. Özellikle sarsıntılara karşı duyarlı oyuncular için büyük bir sorun ortaya çıkacaktır.

Sızan verileri henüz incelemedik ancak PC Games sitesine göre Resident Evil 4 Nisan ayında piyasaya çıkabilir. Orijinal oyunun ilk olarak 2005’te konsollarda piyasaya sürüldüğünü ve daha sonra 2011’de yeniden düzenlendiğini düşünürsek, Quest platformu muhtemelen sadece bir iddia.

Resident Evil 4 VR Ne Vadediyor?

Resident Evil 4 VR ne zaman çıkıyor sorusuna net bir yanıt vermekten ziyade, sızıntılardan ve iddialardan yola çıkarak yorum yapabiliyoruz. Ancak oyunun yaratacağı etkiyi tahmin etmek zor değil. Oyunun hali hazırdaki kamera açısı birkaç değişiklik ile VR moduna uygun olabilir. Ancak şu anki grafik kalitesinin değiştirilmesi, gerçekçiliği arttırmak ve oyunun başarısını arttırmak için şart gibi görünüyor.

Eğer mevcut grafikler 1080p ve üzerine çıkartılabilirse, oyundaki aksiyona bağlı dalgalanmaların önüne geçilebilir ve daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunabilir. Bakalım Resident Evil 4 grafik kalitesi nasıl olacak?


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL