Rick ve Morty Çizgi Dizisi Nedir ?

Rick ve Morty Çizgi Dizisi Nedir ?

Yazar: Emre Sinema

Bugün sizlerle birlikte ilk öncelikle ABD’de yayımlanıp sonra Dünya çapında büyük ilgi gören Rick ve Morty Çizgi dizisini ele alacağız

Rick ve Morty, Bilim kurgu ve Aksiyon türündeki bir çizgi dizidir. İlk yayımlandığı tarih 2 Aralık 2013’tür. Rick ve Morty’nin yaratıcıları Dan Harmon ve Justin Roiland‘dır. İlk öncelikle ABD’de yayımlanmaya başlayan çizgi dizi dünya çapında büyük ilgi görmeye başladı. 4 sezondan oluşan dizi genellikle 20 ile 25 dk arasında bölüm aralıkları oluyor. Dizinin konusu alkolik bilim adamı Rick ve onun biricik torunu Morty’i ele alıyor. Bencil ve Dahi bir dedeyle,onun iyi kalpli ve birazda salak olan torunun boyutlar arası portallardaki maceralarını ele alınıyor. Bu dizinin önemli bir yanı var. Her bölüm birbirinden bağımsız olarak işlemekte.Yani diziyi istediğiniz sezon ve bölümden başlata bilirsiniz.Buda diziyi önemli bir hale kılıyor. Her gittikleri boyutlarda farklı insanlar ve canavarlar ile karşılaşıyorlar. Dizide çok fazla Cinsellik,Madde kullanımı,Argo/Küfür,Suç ve Kan/Vahşet içeriyor.

Birazda Karakterlerimizi tanıyalım

Rick Sanchez
rick sanchez

Çok zeki bir bilim adamıdır. Müthiş yeteneklere sahiptir.Evren hakkında çok fazla bilgiye sahiptir.Ama bunun yanı sıra.Alkol ve Uyuşturucu kullanması ile öne çıkmaktadır. Belki her cümlesinde 2-3 defa geğirmesi ile iğrenç ama yanı sıra meşhurdur.Kendine has üslubu ve eğlenceli konuşması ile sevilen bir karakterdir. Rick’i seslendiren kişi dizinin yaratıcısı olan justin Roiland’dır.

Morty Smith
morty smith

Kendine güveni hiç olmayan ve oldukça aptal bir karakterdir. Bunun yanı sıra sakar,duygusal ve atarlı bir tiptir. Ancak Rick’e çok büyük yardımları dokuna bilmektedir. Rick ile birlikte birazda olsa uyum halinde geçine bilmektedirler.

Ailenin Diğer Üyeleri

Jerry Smith

Egosu tavanlarda olan bir karakter. Ayrıca reklam ajansında çalışıyor. Dizi yayımlanmadan önce otoriter bir karakter olunması düşünülmüş.Ama karakteri seslendiren Chris Parnell eğlenceli sesinden sonra şu an ki bildiğimiz Jerry karakteri oluşmuştur.

Bunada Göz At  Netflix Film Önerileri #4

Beth Smith

Ailenin Annesi olarak tanınmaktadır. Kendisi bir cerrahtır ama insan cerrahı değil At cerrahıdır. Eşinin tavan yapmış egosu ile baş etmeye çalışan Beth’i Sarah Chalke seslenmektedir

Summer Smith

Evin genç kızı olarak tanınmakta. Genelde elinden hiç düşmeyen ve canı sıkılan  klasik ergen bir tip. İlerleyen bölümlerde Rick ve Morty’nin efsane maceralarına katılacaktır. Seslendirmesini Spencer Grammer tarafından yapılmaktadır.

Evet, Bugün sizlerle Dünya çapında çok popüler olan Rick ve Morty çizgi dizisini ele aldık umarım yararlı olmuştur görüşmek üzere.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL