Riot Games Valorant’ı Konsolda Test Ediyor

Riot Games Valorant’ı Konsolda Test Ediyor

Yazar: Emre Konsol Valorant

Valorant şu anda sadece PC‘ye yönelik bir oyundur ve bu yakın bir zamanda değişmeyecektir. Ancak Riot Games, yeni tactical shooter oyununu bir noktada konsollara getirme olasılığını da ortadan kaldırmıyor. Aslında, yapımcı şu anda konsol sürümünü prototipleştiriyor, yapımcı Anna Donlon GameSpot‘a böyle söyledi. Ancak, Xbox One, Xbox Series X, PS4 veya PS5‘te Valorant oynayabileceğinizin hiçbir garantisinin de olmayacağını ayrıca belirtti.

“Bu oyunu oynamanın bir yolu var ve bu oyunu tecrübe etmenin bir yolu var, tam olarak konsol oyununa dönüştüğünden emin değiliz.” dedi. “Bu deneyimi bu platformlarda sunabileceğimizi düşünüyoruz. Ancak Valorant’ın belirli bir oyun türü ve belirli bir deneyim türünü temsil etmesini gerçekten istiyoruz.”

Geliştirme ekibi, oynadıkları platform yüzünden dezavantajları olduğunu düşünen herkes hakkında endişe duyuyor. Birçok birinci ve üçüncü şahıs atıcı oyunu kontrolör oyuncularına fare desteği de verdiği için kontrolü telafi etmede yardımcı seçenekler sunuyor.

Nişan yardımcısı genellikle bir tartışma konusudur. Bazı üst düzey Fortnite oyuncuları son zamanlarda bu oyunda nişan yardımcısı özelliğine olan endişelerini çok fazla güçlendirdi. Nişan ve mekanik kabiliyete büyük önem veren Valorant, kontrolör oyuncuları için doğru dengeyi bulmak bir problem yaratabilir.

Valorant hakkında biraz daha bilgi verecek olursak ise, Riot Games tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz bir FPS shooter oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk kez ortaya çıktığında ismi Project A idi. Oyun 2 Haziran 2020 tarihinde tam olarak piyasaya çıkışını gerçekleştirdi.

Riot Games bu sorunu çözemezse konsol oyuncularına stabil bir oyun sunamaz. Bana kalırsa bu konuda çapraz platform desteğinin de gelmemesi taraftarıyım. Valorant gibi bir oyunda bir PC oyuncusu ile bir Playstation 4 oyuncusu bence pek eşit şartlarda olmazlar. Bu algıyı Fortnite biraz olsun yıktı ama Valorant’ta bu durumun daha da zor olacağını düşünüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunada Göz At  PS5 Oyunları

Bu arada Valorant hakkında bilmeniz gereken bazı bilgileri verdiğimiz videomuza da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/valorant-console-prototype-riot-games-205911681.html


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL