Yeliz Korkmaz (semiraminta) Kimdir?

Yeliz Korkmaz (semiraminta) Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

TikTok uygulamasından ve Instagram‘da ki dans videolarından tanıdığımız namıdiğer semiraminta kimdir, bu yazımızda tanıyacağız.

Semiraminta olarak bilinir fakat gerçek adı Yeliz Korkmaz‘dır. 14 Ekim 2000 tarihinde Istanbul’da doğmuştur. Herkesin ilk görüşte küçük sandığı Yeliz aslında 19 yaşındadır. Bu arada bende küçük sananlardan biriyim :) Memleketi Niğde olan Yeliz, Istanbul’da yaşamaktadır ve Üsküdar Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur.

Neredeyse hepimiz onu TikToker olarak bilse de aslında söylenecek birçok şeye sahip; TikToker, Dancer, YouTuber, Instagramer. 10 Yaşında başladığı dans macerası bu zamana kadar da devam etmektedir.

Yeliz Korkmaz namıdiğer semiraminta’nın Instagram‘da 703 bin takipçisi, YouTube‘da 194 bin ve TikTok‘ta 3.6 milyon takipçisi bulunmaktadır.,

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.

Musical.ly ile birleşmesi

9 Kasım 2017’de TikTok ana şirketi ByteDance, 1 milyar dolar harcayarak Şangay merkezli Santa Monica’da ofisi olan ve Amerikan gençlerine yönelik sosyal medya platformu olan girişim şirketi musical.ly’ı satın aldı. ABD dijital platformunun genç kullanıcı tabanından yararlanarak isteyen TikTok, 2 Ağustos 2018’de daha büyük bir video topluluğu oluşturmak için musical.ly’de var olan mevcut hesaplar ve verileri, tek bir uygulamada bir araya getirerek bu girişim şirketiyle birleşti.

Bunada Göz At  Abdulkadir Akyüz (kadir.wtf) Kimdir?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL