Sıfır Bir Film İncelemesi

Sıfır Bir Film İncelemesi

Yazar: Emre Sinema

Türkiye’nin en büyük internet dizisi yapımlarından biri olan Sıfır Bir, sinema filmiyle serilerine noktayı koydu. Amatör bir şekilde atılan ilk adımlardan sonra serüveni profesyonel bir şekilde bitirdiler, Sıfır Bir filmini izledik ve sizler için kendi çapımda bir inceleme yazdım.

Sıfır Bir Konusu

Sıfır Bir, Adana’daki suç dolu hayatlarını arkalarında bırakarak İzmir’e yerleşen Savaş, Cihat ve Azad’ın hikayesini konu ediyor. Adanalı çete lideri Savaş, Cihat ve Azad ile birlikte şiddet dolu geçmişlerini arkalarında bırakmaya karar verir. Üç arkadaş hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak için Adana’dan ayrılıp, İzmir’e yerleşir. Burada kendilerine silahlardan uzak yeni bir hayat kuran üç arkadaş, bir oto yıkamacı açar. Ancak onlar geçmişlerinden ne kadar uzak kalmak isteseler de kendilerini yeniden savaşın ortasında bulur. Melek adındaki küçük bir kız çocuğu, başına gelen onca kötü şeyin ardından Savaş ve arkadaşlarının yanına sığınınca ekip harekete geçer. Melek’e taciz eden ve annesinin organlarını alıp onu ölüme mahkum eden adamların peşine düşen Savaş, Cihat ve Azad, kendilerini dönüşü olmayan bir yolun içinde bulur.

sıfır bir film

Sıfır Bir Genel İnceleme

YouTube‘dan sinema salonlarına… Sıfır Bir benim için büyük bir başarı çünkü YouTube ile başlayan serüvenlerini çok büyük yerlere taşıdılar. İlk önce ücretli bir platform olan Blu TV‘ye geçtiler ve en sonunda da sinema salonlarında işi bitirdiler. Her sezon kendilerini geliştirdiler ben bunu gördüm, ne kadar büyüdüyseler kendilerini de o kadar geliştirdiler aynı yerde kalmadılar.

Filmin sinema doluluk oranları neredeyse full yani ben hafta içi geç bir saatte gitmeme rağmen sinema salonu full dolmuştu ve bu da ne kadar seveni olduğunu da gösteriyor. Filmi nasıl bulduğumuza gelirsek, gayet güzel bir iş çıkarmışlar. Yani film izlerken güldürüyor, üzüyor ve düşündürüyor. Filmin ana konusunda değindikleri şey çok önemli bir şey; kadına ve çocuğa şiddete susma.

Bunada Göz At  Star Wars: The High Republic Ocak 2021'e Kadar Ertelendi

sıfır bir

Filmin işleyişi çok güzeldi ve hiç sıkılmadan izledim filmi, her şey güzel ve akıcı bir şekilde ilerliyordu. Oyunculuklar sinema filminde çok iyi olmuştu hele küçük kızın böyle iyi bir oyun sergileyeceği hiç aklıma gelmezdi. Çatışma sahneleri son sezon ile neredeyse aynıydı diyebiliriz biraz daha iyi olmuş çatışma sahneleri diyebilirim. Filmin müzikleri çok iyiydi, Gazapizm harika bir iş çıkartmış ortaya.

Genel olarak film izlenilir bir film fakat derseniz ben diziyi izlemedim filmi izlesem olur mu? Şahsi fikrim ilk önce diziyi izleyip bu filmi izlemeniz çünkü her türlü konuya hakim olmuş olursunuz ama yinede diziyi izlemeden de filmi izleyebilirsiniz pek fazla bir şey kaybetmezsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL