Sony: Playstation 5 , Önemli Bir Sorun Yok Diyor

Sony: Playstation 5 , Önemli Bir Sorun Yok Diyor

Yazar: Emre Konsol

Yazar Aytuğ ÇAĞLAR

Sony, PlayStation 5 konsolunun Holiday 2020 sürümü için yolda kaldığını ve oyun geliştirmenin COVID-19 salgını nedeniyle önemli bir sorun olmadığını söyledi.

Finansal sonuçlar brifinginin bir parçası olarak Sony Global, yeni donanımının bu tatil sezonunda lansman yolunda olduğunu yineledi. Salgının etkisine ilişkin bir açıklamada: “Evden çalışanlar ve uluslararası seyahat üzerindeki kısıtlamalar gibi faktörler, test sürecinin bir parçası ve üretim hatlarının niteliği konusunda bazı zorluklar ortaya çıkarsa da, gelişme ilerliyor.”

Xbox patronu Phil Spencer daha önce Series X donanım gelişiminin salgının etkilerinden nispeten etkilenmediğini, ancak oyun geliştirmenin daha büyük bilinmeyenliğini koruduğunu söyledi. Sony, şu anki yazılımları hakkında aynı korkulara sahip görünmüyor: “Bu noktada, Sony’nin kendi birinci taraf stüdyoları veya ortaklarının stüdyoları için oyun yazılımı geliştirme kanalında önemli sorunlar ortaya çıkmadı.”

Sony’nin oyun bölümü için işler biraz ilerliyor gibi görünse de, COVID-19’un neden olduğu sorunlar, şirketin gelecekteki performansı hakkında tahminleri askıya alabilecek kadar ciddiydi, yani şirketin Playstation 5 konsolunu nasıl beklediğini göremiyoruz. lansmandan sonra gerçekleştirin.

Mevcut ürünlerine gelince, Sony, PS4 donanım üretiminin “bileşen tedarik zincirindeki sorunlar” nedeniyle bir darbe aldığını bildirdi. Bununla birlikte, mevcut donanım satışları “iyi seyrediyor” ve PS Plus ve PS Now için dijital oyun satışları ve abone numaraları önemli ölçüde arttı.

Bunada Göz At  Sony Playstation 5 Fiyatı Hakkında Açıklama Yaptı

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL