Sony Playstation 5 Tanıtımlarını Geciktiriyor!

Yazar: Emre Konsol

Sony, şimdiye kadar yeni nesil konsolunu açığa vurmada Microsoft’tan çok daha yavaş bir yaklaşım benimsedi ve strateji aslında Playstation 5 için hype oluşturmaya yardımcı oluyor. İlk başta aşırı güvenilir ve aşırı rahat bir PS5 duyuru stratejisi gibi göründü ve bu stratejinin işe yaradığını kanıtladı.

Microsoft ilk olarak Aralık 2019’da hem konsolun adı hemde fiziksel formu olan Xbox Series X‘i ortaya çıkardı. Şirket bunu birkaç duyuru ve demo ile takip etti. Yeni Xbox, Austin Evans gibi Youtuberlerin eline geçti.

Bununla birlikte, Sony’nin PS5’in henüz neye benzediğini göstermemek için iyi nedenleri vardı. Playstation 4 hala Xbox One’a fark atıyor. Sony, Xbox’ın çıktıktan sonra nasıl satın alındığını izleyebilir. Yine de, Sony’den somut bilgi eksikliği bazılarını hayal kırıklığına uğrattı ve hiper-teknik GDC PS5 canlı akışı için sohbet “zzz” mesajlarıyla dolduğunda hayranlar bıkmış gibi görünüyordu.

playstation-5-dualsense

Yine de, tüm bu beklemeler, hayranların Sony’nin çıkardığı herhangi bir bilgi hurdasını hevesle tahmin etmelerini sağlıyor. Microsoft hemen hemen tüm Series X bilgilerini ortaya döktü, bu nedenle tartışma artık söylenecek bir şey olduğunda Sony’e odaklanıyor.

Aynı zamanda, bu stratejinin bir dezavantajı var gibi görünüyor. Microsoft’un görünüşte daha güçlü Series X özellikleri ve diğer ayrıntıları açıkken, oyun topluluğunun, Sony benzer açıklamalarda bulunduğunda sürekli olarak “Xbox bunu zaten yaptı.” diyebilir. Tam olarak bu PS5 DualSense kolu açıklamasından sonra oldu: Twitter’da “Xbox kolu” eğilimi vardı ve birçok hayran Sony’nin yeni tasarımını Microsoft’un önceki tasarımlarıyla karşılaştırdı.

Ancak bu karşılaştırmaların hiçbiri muhtemelen önemli olmayacak. PS5’in etkileyici SSD’si gibi PS5’in bireysel ayrıntılarına odaklanmaya devam etmek, Sony’nin nispeten büyük kurulum tabanının en azından bir kısmını konsol için sürekli bir aldatmaca haline getiriyor gibi görünüyor.

Bunada Göz At  Sony, PS5 Oyunlarını Yakında Açıklayacak!

En güncel haberlerden haberdar olmak için sitemizi takip etmeyi unutmayın.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL