Steam Cloud Play, Geforce Now İle Beta Testine Giriyor

Steam Cloud Play, Geforce Now İle Beta Testine Giriyor

Yazar: Emre Teknoloji

Valve, GeForce Now akış entegrasyonunu tanıtan ancak gelecekte başka hizmetleri de içerebilecek olan Steam Cloud Play beta sürümüyle ayak parmaklarını bulut oyunlarının sularına batırdı. Şimdilik, yayıncıların Steam arka planı aracılığıyla oyunları için GeForce Now’u seçmelerine izin veriyor.

Muhtemelen, desteklenen oyunlar için kullanıcıların Steam üzerinden GeForce Now akışını başlatmasına da izin verecek. İlk başta sadece sınırlı sayıda oyun desteklenecek ve kullanıcıların GeForce Now istemcisini indirmeleri ve daha sonra zaten yaptıkları gibi Steam hesaplarını ona bağlamaları gerekecek.

Steam Cloud Play Geforce Now’a Yardım Ediyor

“Müşteriler Steam’de bugün olduğu gibi oyun almaya devam edecek ve iş ortağı ödemeleri aynı kalacak” diye açıklıyor sayfa. Kısmen Valve, Nvidia‘nın GeForce Now’un ne olduğunu ve ne olmadığını ve de Steam yayıncılarını nasıl etkilediğini açıklamasına yardım ediyor gibi görünüyor.

Geforce Now için büyük bir yardımcı olabilir. Çeşitli Steam oyunları şimdiden GeForce Now aracılığıyla oynanabilir. Ancak çoklu geliştiriciler ve yayıncılar oyunlarının kaldırılmasını talep edebiliyorlar. Yayıncıların Steam’e geçiş yaparak kaydolma seçeneği ile Nvidia’nın desteklenen oyunlar kütüphanesinin büyümesi için daha kolay bir zamana sahip olabilir.

Bu, Steam’in bulut özellikleri kadarıyla sadece bir başlangıç gibi görünüyor. Valve, oyuncular için özellikler ve sunucu kapasitesi oluşturmaya devam edeceğini söyledi ve geliştiriciler GeForce Now’u seçtiklerinde barındırdığı bulut akışını da tercih ediyorlar. Valve, şirketin kendi bulut akış hizmeti için planları olabileceğini düşündürüyor. Canlı yayın, uzaktan oynatma ve birlikte uzaktan oynatma için teknoloji geliştirdi. Bu yüzden Valve’nin kendi bulut akış hizmetini oluşturduğunu hayal etmek pek de zor değil.

Steam entegrasyonu, Geforce Now’da yapılan daha geniş bir değişikliğin parçasıdır. Yeni geliştirici modeline geçerek, geliştiricilere ve yayıncılara oyunlarına hizmet yoluyla erişilip erişilemeyeceği üzerinde doğrudan kontrol sağlıyor. Valve’de bu cephedeki Epic Games Store‘dan biraz baskı hissediyor olabilir. Mart ayı başlarında Epic Games CEO‘su Tim Sweeney Epic’in kendi oyunlarına ve Epic Games Store oyunlarına katılın dedi.

Bunada Göz At  TGS 2020 İptal Edildi

Peki siz Steam Cloud Play hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca buraya tıklayarak Epic Games’in bu hafta verdiği ücretsiz oyun hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Yorumlar

  • Yasir

    Peki bu bulut servisi ne zaman çıkacak

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL