Time Dergisi, En İyi Oyunları Açıkladı!

Time Dergisi, En İyi Oyunları Açıkladı!

Yazar: Emre Liste Oyun Haberleri Video

Time Dergisi, 2010’lu yılların en iyi 10 oyununu açıkladı. Neredeyse 2020 yılına girmek üzereyiz ve 10 yılı geride bırakacağız. Bu 10 yıl içinde çok fazla oyun geldi geçti. Time Dergisi, 10 yıl içerisindeki en iyi 10 oyunu bizler için listeledi, gelin bakalım hangi oyunlar var.

10- Disco Elysium – 2019

15 Ekim 2019’da PC için çıkan bu oyun, bu kadar kısa bir süre içerisinde Time’ın listesine girmeyi başardı. Time editörü Matthew Gault, oyunun görünüşünün ve oynanışının 1999 yılından, hikâye anlatımı ve mekaniklerinin ise gelecekten geldiğini söylüyor.

9- Portal 2 – 2011

Birinci şahıs bakış açısına sahip bulmaca oyunu Portal 2, ilk oyundan aldıklarının üstüne başarılı bir şekilde çıkmayı başardı. Etkileyici hikâyesi ve zekice düşünülmüş mekanikleriyle oyuncuları kendisine hayran bırakan oyun çok sevildi.

8- The Elder Scrolls V: Skyrim – 2011

Milyonlarca oyuncuyu kendisine bağlamayı başaran Skyrim, bir konsol neslinden diğerine geçmesinin yanında sanal gerçekliğe de aktarıldı. Oyunun bir diğer çekici yanıysa açık uçlu oynanış tarzına sahip olmasıydı.

7- Minecraft – 2009

Minecraft da 2009 yılında çıkan ancak popülerliğini 2010’lu yıllarda yakalayan ve YouTube’da Fortnite’tan çok daha fazla izlenmeye sahip olan bir oyun. Minecraft, 2014 yılında Microsoft tarafından 2,5 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. Oyun, tüm zamanların en çok satılan ikinci oyunu konumunda bulunuyor.

6- Pokemon GO – 2016

2016 yılında çıkan ve çıktığı gibi müthiş bir popülerliğe ulaşan Pokémon Go, birkaç ay boyunca neredeyse herkes tarafından oynandı. Dünyadaki milyonlarca kişi Niantic’in bu artırılmış gerçeklik oyununu, elinde telefonla gezerek oynadı. Hatta nadir Pokémon yakalamak isteyenler, bir ceset bile bulmuştu. Oyun, ilk çıktığı dönemdeki popülerliğini yitirmiş olsa da hâlâ birçok oyuncu tarafından oynanıyor.

Bunada Göz At  Film Olması Gereken 6 Oyun

5- League of Legends – 2009

Geliştirici firma olan Riot Games, League of Legends’ı 27 Ekim 2009’da piyasaya sürmüş olsa da oyunun popülerleşmesi birkaç yıl aldı. Popülerliği gittikçe artan oyunun turnuvalarında stadyumlar tıklım tıklım doluyor.

4- Dark Souls – 2011

From Software’den gelen ve oyuncuların tabiri caizse saçını başını yolmasına sebep olan Dark Souls, hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından bir hayli beğenilmişti. Time’ın 2010’lu yılların en iyi oyunları arasına koymasına da şaşırmamak gerekiyor.

3- Fortnite – 2017

PUBG, Battle Royale türü oyunları tekrardan popülerleştirse de Fortnite bu popülerleşmeden de faydalanarak çok daha farklı bir noktaya ulaşmayı başardı. Oyuna daha sonradan eklenen Battle Royale modu, oyunu o kadar popüler yaptı ki Epic Games, kendi dağıtım platformunu bile kurmayı başardı.

2- The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 2017

Nintendo, The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile açık dünya oyununun, rekabetçi oyunlardan daha ilginç olabileceğini göstermiş oldu. Oyuncular, Breath of the Wild’da kendi maceralarını da yaratabildiler.

1- Grand Theft Auto V – 2013

GTA serisi, Rockstar’ın en çok bilinen markalarından bir tanesi ve GTA V, tüm zamanların en başarılı eğlence ürünü olmayı başardı. 6 milyar dolar gelir elde eden ve her geçen gün gelirini artıran oyun, Star Wars filmlerinden çok daha fazla gelir elde etti.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL