Town of Salem Nasıl Oynanır?

Town of Salem Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Bilgiler

Town of Salem, 2014 yılında bağımsız oyun geliştiricisi Blank Media Game tarafından geliştirilmiş, çevrimiçi çok oyunculu bir strateji oyunudur. Oynaması ücretsiz oyun, Android ve iOS işletim sistemli cihazlardan oynanabilmekte. Başlarda karmaşık geldiği için oyuna giren kullanıcılar Town of salem nasıl oynanır çözmekte zorlanabilirler. Town of Salem kilit rollere sahip karakterler vardır çünkü tüm karakterlerin özel yetenekleri vardır ve bu sayede oyunu kazanmanıza yarıdmcı olurlar.

Temelde bir strateji oyunu olan Town of Salem’de amaç hayatta kalmak ve rakipleri ortada kaldırmak. Oyuncular diğer oyunculara karşı üstünlük kurabilmek için oyuncuların yeteneklerini, iletişim ve takım çalışması gibi özelliklerini güçlendirirler. Oyunda köylü, mafya ve tarafsız olmak üzere üç rol çeşidi bulunur. Oyundaki amacınızda Town of Salem Roller denen seçiminize göre belirlenir. Çünkü tüm oyuncuların amaçları farklıdır.

  • Mafya’nın rolü: Kasaba halkını yok etmek ve kasabaya el koymak.
  • Köylü’nün rolü: Mafya onları yok etmeden onları bulmak ve ortadan kaldırmak.

Her rolün kendine has özellikleri bulunur ve bu özellikler diğer rollerde bulunmaz.

Town Of Salem teorik olarak bu şekilde oynanabilen bir oyundur. Town of Salem nasıl oynanır sorusunun cevabı için daha detaylara ihtiyacınız olarak.

Öncelikle bir hesaba ihtiyacınız olacak. Linke tıklayarak Town of Salem hesabı oluşturabilirsiniz. Oyunu online oyun platformu olan Steam’den indirebilirsiniz. Oyuna giriş yaptıktan sonra bir oyun modu seçmelisiniz. Lobiye katılabilir veya kendinize ait bir grup oluşturabilirsiniz. İlk birkaç oyunda yeni başlayanlar için bir eğitim yer alacağından klasik oyun oynamanız tavsiye edilir. Daha sonra Custom, Draculas, Palace, Rainbow ve All Any gibi diğer modlara geçebilirsiniz. Tüm rollerin amacını ve özel yeteneklerini öğrenmeniz için Town of Salem Özel Oyun Modunu oynayabilirsiniz. Oyuna alıştıktan sonra rekabete dayalı oyunlarda daha başarılı olabilirsiniz.

Bunada Göz At  Minimonos Nedir? Minimonos Oyunları Nelerdir?

Oyuna giriş yaptığınızda Town of Salem Roller kısmında karakterinizin özellikleri görünür. Oyun size rolünüzü nasıl kullanacağınız konusunda yardım sunar. Oyunda diğer oyuncularla sohbet edebilir, bir oyuncunun linç edilip edilmemesi için oy kullanabilir ve günlük yeteneğinizi kullanabilirsiniz. Ölmeniz kaybettiğiniz manasına gelmez. Oyundan çıkmadan önce zafer koşullarını kontrol edebilir ve hala kazanma şansınız olabilir. Sohbet bölümünden W / Wisper veya / P.m seçeneklerini kullanarak ismini yazdığınız diğer oyuncularla konuşabilirsiniz. Oyun içerisinde bulunan logolar, farklı özellikler hakkında bilgi verir. Üzerine tıklayarak ne işe yaradığını görebilirsiniz. Oyunda Vote, Taunt, Ignore, Unignore, Report, Last Will gibi seçeneklerle diğer oyuncuları raporlayabilir, sataşabilir veya engelleyebilirsiniz.

Oyun bittiğinde, bir zafer mesajı göreceksiniz. Oyundan henüz çıkmamış olan herkes artık canlı ya da ölü sohbet edebilir. Lobiye dönmek istediğinizde, size oynayan herkesin kullanıcı adlarını ve rollerini gösteren bir ekran göreceksiniz. Kullanıcı adları, oyun içi adları ve rolleri, mevcut durumlarına bağlı olarak belirli bir yazı tipi renginde olacaktır.

Town of Salem Türkçe yamaları var ancak eski sürüme ait. Town of Salem TR, Türk oyuncular için açılmış bir serverdir. Türk oyuncular için Steam’de Türkçe  rehber yer almakta.

Town Of Salem Taktikleri

Town of Salem taktikleri, karmaşık görünen oyunda daha üstün bir oyun sergilemenizi sağlayabilir. Çok basit grafikler ve oyun seçenekleri var gibi görünse de, oyun ipuçları zafere daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

İşte sizi başarıya götürecek etkili Town of Salem taktikleri:

İsim seçimi: Kullanıcılarla doğrudan iletişime geçmek için özel mesaj gönderme kısmına ismini yazmanız gerekir. Bunun için hem başka kullanıcılara benzemeyen hem de kolay yazılabilecek bir kullanıcı adı seçin.

Şerif olduğunu iddia etmek: Team of Salem taktikleri arasında en sinsi olanlarından biri budur. Şerif mafyaya yönelik en büyük tehdittir. Şerif ölürse tüm kasaba savunmasız kalacağından mafya şerifin peşine düşecektir. Eğer karşı oyuncular yemi yutarsa ölürsünüz ancak zafer kesin olacaktır.

Bunada Göz At  DC ne demek?

İradeyi kullanın: Öldükten sonra son sözlerinizin şaka yapmaktan çok daha fazlası vardır. Bunlar:

  • Araştırmacı bir role sahipseniz (Şerif, Araştırmacı, Gözcü), kimi ziyaret ettiğinizi ve raporunuzun ayrıntılarını (suçlu veya masum, rollerine dair ipucu, onları kimin ziyaret ettiği) yazın
  • Koruyucu bir rol iseniz (Doktor, Koruma), kimi ziyaret ettiğinizi ve saldırıya uğrayıp uğramadıklarını yazın.
  • Eğer bir gardiyansanız, kimi hapse attığınızı ve hangi rol olduğunu iddia ettiklerini yazın.
  • Eskort iseniz, kimin dikkatini dağıttığınızı yazın.
  • Casussanız, Mafya tarafından söylenen alıntıları ve olası kimlikleri yazın.
  • Medyum iseniz, ölülerin ne dediğini yazın.
  • Herhangi bir rolünüz varsa, Mafya olduğundan şüphelendiğiniz kişileri not ettiğinizden emin olun.

Mafya’nın sonraki hamlesini tahmin edin: Bu zor bir soru ama işe yarıyor. Mafyanın belirli nedenlerle belirli oyuncuları hedeflediği durumlar vardır. Nedenini anlayabilirseniz, Mafya’nın bir sonraki saldırısını tahmin etmek ve hatta onları durdurmak bile mümkündür.

Yalancıları yakala: Kimin yalan söylediğini ve kimin doğruyu söylediğini tahmin edebilirseniz oyunda başarılı olmanız kesin olacaktır. Casus olduğunu iddia eden oyuncular için diğer oyuncularla irtibata geçin. Doktor olduğunu iddia eden varsa birini iyileştirmesini talep edin. Taşıyıcı ve araştırmacıların Town of Salem Roller özelliklerini kullanmasını isteyin. Bu sayede kim yalancı kim haklı görebilirsiniz.

Oyuncuların davranışlarını izleyin: Oyuncular casus olduklarını gizlemek için farklı taktikler yapabilirler. Örneğin birinin linç edilmesini isteyen kişi kimse onu bulun.

Genel ipuçları: Kötü rollerin, rol yapanlar, spam gönderenler, aşırı ifadeler kullananlar ve başta kötü adı olan oyuncular gibi can sıkıcı insanlara saldırması muhtemeldir. Özellikle dikkat çekici veya iğrenç (özellikle tartışmalı) bir isme sahip olmaktan kaçınmaktır, çünkü bu insanlar genellikle erkenden öldürülür. Bir tema varsa, onu takip etmek ittifaklar kurmanıza ve temayı takip eden diğer oyuncularla eğlenmenize yardımcı olabilir. Taktiğinizin anlaşılmaması için her oyunda aynı adı kullanmamaya çalışın. Aynı oyunculara denk gelirseniz sorun yaşayabilirsiniz.

Bunada Göz At  Arden The World Of Nedir ve Nasıl Oynanır?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL