Türk Yapımı Oyun Wizhood: The Epic of Freedom İncelemesi

Türk Yapımı Oyun Wizhood: The Epic of Freedom İncelemesi

Yazar: Emre İnceleme Oyun Haberleri

Bugün size Gamex‘te karşılaştığımız ve görüştüğümüz Wizhood: The Epic of Freedom oyunun incelemesini yapacağız. Gamex’te deneme fırsatım olmadı ama bugün deneyebildim ve denediğim süre boyunca yaşadığım şeyleri, oyun hakkında artıları, eksileri sizlerle paylaşıcam.

Oyun Nasıl?

Öncelikle oyun 2D ama öyle olması oyunun eski, kötü olması anlamına gelmiyor. Çok fazla 2D oyun oynayan biri değilimdir ama Wizhood ilk deneyimlerime göre baya hoşuma gitti ama tabi eksikleri var. Oyunun konusu kısaca; Troburg krallığı çok iyi bir şekilde ilerlerken Gorolklar işgal eder. Troburg’un kralı Umlenor ise krallığı tekrar geri almak için savaşır. Oyun ilk bakışta kolay gibi gözükse de pek öyle değil. Oynanış açısından rahat olsa da bölümleri geçmek biraz zor. Oyun ses efektleri, müzik açısından idare eder bir derecede. Oyunu oynayarak el becerinizi geliştirebilirsiniz çünkü oynarken bazı yerlerde çok hızlı olmanız gerekiyor.
wizhood the epic of freedom oyun

2D Macera kategorisinde yer alan en güzel oyunlardan biri olabilir fakat tabii ki birkaç kötü, geliştirilmesi gereken yanı var oyunun şimdi onlara gelelim. Öncelikle oyunda en kötü bulduğum şey öldükten sonra tekrardan baştan başlatması ve başlarken de tekrar aynı konuşmaların gelmesi. Yani ilk girişte yaklaşık 20 saniyelik bir konuşma geçiyor sonra oyuna başlıyorsunuz ama bölümü bitirmeden ölürseniz tekrardan aynı yerde başlayıp o 20 saniyelik kısmı tekrar görüyorsunuz bundan dolayı kötü bir yanı var güncelleme ile düzeltilirse gayet güzel olur. Oyunda istediğimiz gibi checkpoint alamıyoruz yani illa baştan devam etmemek için, kayıt etmek için o bölümü geçmeniz gerekiyor.
wizhood the epic of freedom

Aklıma gelen kötü yanları bunlar onun dışında oyun gayet güzel eğer zaman geçirmek istiyorsanız bu oyun tam öyle bir oyun. Kötü yanlarını söyledim onlar hakkında bir güncelleme gelirse oyun çok daha iyi olur ve dediğim gibi oyun kolay gibi gözüküyor ama değil baya bir uğraş sonucu ben bölümleri geçtim yani epey bir zaman ve el becerisi gerekiyor. Oyunu satın almak isterseniz buraya tıklayıp Steam sayfasına gidebilirsiniz 10 TL‘ye satılıyor. Oyunu oynayıp hem eğlenebilirsiniz hemde Türk oyun sektörüne yardım etmişte olursunuz.

Bunada Göz At  Riot Games Hypixel Studios'u Satın Aldı

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL