Twitch Donma Sorunu

Twitch Donma Sorunu

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Değişen dünya ile birlikte içinde bulunduğumuz teknoloji de her gün kendini yenilemekte ve gelişmektedir. Bu sebeple teknolojinin içinde bulunmayan bir birey düşünülemez. Sebep bu olunca yer zaman önemsiz olarak istediğimiz her kişi sanal olarak görüşüp konuşabilmek isteriz. Son dönemlerde sayılarının artmış olduğu sohbet yayın uygulamalarının bir tanesi de Twitch’tir. Çok sayıda kullanıcıya sahip bu uygulama Twitch donma sorununu gündeme getirmiştir.

Karşılıklı olarak takipleşmelerin bulunduğu bu uygulama üzerinde kesinti ya da donukluk yaşamadan canlı yayınlar yapabilmek mümkün fakat Twitch donma sorunu tüm kullanıcıların korkusu. Bu korkuya son vermek adına birtakım araştırmalar yaparak sizlere çözüm niteliğinde bir yazı sunduk. Yazımız içerisinde donmaya sebep olan tüm problemlerin nasıl üstesinden gelebileceğiniz hakkında detaylı olarak bilgiler verdik ve sadece yapmanız gereken bu çözüm niteliği taşıyan adımları izleyerek uygulamak. Donma sonrası ve devamı doğrultusunda yaşanılabilecek sorunlardan bahsetmemiz gerekirse şöyle sıralamak mümkündür;

  • Sürekli olarak donan canlı yayınlarda yayın kalitesi düşmekte ve bu kullanıcı adına ciddi sorunlar doğurmaktadır.
  • Kalite olarak düşük bir yayının izleyici potansiyeli düşer ve yayınlar verimsiz olur.
  • Canlı yayın yapma eyleminde bulunan amaç canlı olarak diğer kullanıcılara erişmekse küçümsenecek bir algı yaratabilir.
  • Kötü bir yayın takipçilerinizin düşmesine sebep olabilir.

Twitch Yayını Donma Problemi Nedenleri

Twitch uygulaması üzerinden yapmış olduğunuz yayınlarda Twitch yayını donma problemleri yaşıyorsanız bu duruma neden olabilecek bazı nedenler bulunmaktadır. Bu problemler beraberinde eksi etkiler getirdiği gibi motivasyon olarak da gerilemenize neden olur. Önceliğiniz belirteceğimiz nedenleri ortadan kaldırmak olmalıdır. Üzerine giderek kolayca halledebileceğiniz nedenler hakkında bilgi sahibi olmanız adına detaylıca yer vereceği. Başlıca bu nedenleri sıralayacak olursak;

  • Bilgisayarınızın model ve işlevsel olarak düşük olmasından kaynaklanabilir.
  • Yayın için kullanmış olduğunuz ekipmanlar yetersiz ya da kusurlu olabilir.
  • İnternet bağlantınız ya da ağ altyapınız ile ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.
  • Uygulama ayarlarınız desteklemiyor ve bu neden den dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Yayın için kullandığınız programın genel olarak bir ayar yapılması gerekiyor olabilir.
Bunada Göz At  2021 Oyunları Sistem Gereksinimleri

Belirtilen problemler üzerinde küçük oynamalar sonucunda daha iyi bir yayına sahip olabilir günden güne takipçilerinizde çoğalma yaşayabilirsiniz. Güzelliklerle dolu bir yayına sahip olabilmek için öncelikle problem olan etkenlerden kurtulmak gereklidir. Bu nedenle probleme sebebiyet veren her ihtimali değerlendirip eksi not verdiklerinizi değiştirmelisiniz.

Twitch Yayın Kalitesi

Twitch uygulaması üzerinde donma problemleri ya da ekipmanlar ile ilgili sıkıntıların üstesinden gelindiğinde geriye sadece Twitch yayın kalitesi kalır. Bu da bir yayıncı olarak özendiğiniz konular arasında yer alır. Peki kaliteli bir canlı yayın Twitch uygulaması üzerinden size ne gibi artılar getirir bilmek istemez misiniz? Markaları göz önünde bulundurun mesela, kaliteli ürünler her zaman tercih edilir. Tercih edilirliğinden çok takipte edilir. Hal böyle olunca Twitch yayın kalitesi size en büyük artıyı getirmektedir. İzlenen sevilen ve takip edilen bir yayıncı olabilirsiniz.

Kaliteli yayınlar sundukça takip edenleriniz artışa geçer ve izlenme olarak yüksek rakamlara ulaşabilirsiniz. Bununla kalmayarak hedef kitle belirlemeniz ve belirlediğiniz kitleye hitap etmeniz demek sizin gibi yayıncılar arasında öne geçmenizi sağlar. Doğal olarak rakiplerinizi geride bırakarak uygulama içerisinde popülerlik kazanmanızı sağlar. Böylelikle her gün geliştiğini göreceğiniz bir kanala sahip olabilirsiniz. Bu hem daha ileriye gitmenize yardımcı olacak hem de motivasyon olarak sizi zinde tutacaktır. Bu tür sebepler için kaliteli canlı yayın açmanız kanalınızın ve sizin popülerliğinize artı etki sağlayacaktır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL