Ubisoft Gelecek Yıl Bir AAA Oyunu Daha Yapacak

Ubisoft Gelecek Yıl Bir AAA Oyunu Daha Yapacak

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Bu yılın başlarında Ubisoft, önümüzdeki mali yılında piyasaya sürülecek beş büyük AAA oyununun olacağını söyledi. En son kazanç çağrısının bir parçası olarak yayıncı bu oyunlardan dördünü teyit ederken duyurulmamış bir tane daha oyununun olduğunu söyledi.

Ubisoft’un Gizli 5. Oyunu

Ubisoft, 2019-2020 mali raporunda Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Gods & Monsters ve Rainbow Six Quarantine‘nin yeni 2020-2021 yılında gelen daha önce bahsedilmiş beş AAA oyunundan dördü olduğunu doğruladı. Bu arada beşinci oyunun henüz duyurulmadığını Ubisoft doğruladı. Bu oyun Splinter Cell, Far Cry, Prince of Persia ya da sık sık ertelenen Skull & Bones olabilir.

Ubisoft elbette Beyond Good & Evil 2‘nin çalışmalarında da bulunuyor ancak bu önceki kazanç raporu Ubisoft CEO’su Yves Guillemot uzun zamandır beklenen devam serisinin bu beş oyundan birisi olmadığını söyledi.

Lansmanlar Ertelendi

Assassin’s Creed Valhalla, bu beş oyundan biri için en olası adaydı çünkü ortaya çıkışı, Xbox Series X ve Playstation 5‘te dahil olmak üzere vaat edilen Holiday 2020 lansmanı ile geldi. Bu arada Ubisoft, yeni nesil versiyonlara izin vermek için Watch Dogs Legion, God and Monsters ve Rainbow Six Quarantine’yi 2020’nin başlarındaki lansmanlarından beklenmedik bir şekilde erteledi.

Ubisoft’un mali yılları genellikle ilgili yıllarının 31 Mart‘ında sona eriyor. Yani Guillemot’un bu en son kazanç çağrısında bir ihtimal olabileceği herhangi bir ertelemeyi yasaklayan 2021’deki o tarihten önce bu beş oyunu görmeliyiz. COVID-19‘un etkisi nedeniyle yapılması gereken hususlar nedeniyle Guillemot yeni kazanç tahmininin uzun vadeyi en üst düzeye çıkarmayı sağlıyorsa bir AAA unvanının serbest bırakılmasının kararını 2021-22’ye kadar karar verme olasılığını özellikle yansıttığını söyledi.

Ubisoft Forward Etkinliği

Beşinci habersiz oyun ne olursa olsun şirketin Temmuz ayında yapılması planlanan E3 konferans benzeri dijital etkinliği Ubisoft Forward‘da bu konuda bir şeyler duyabiliriz veya en azından bu dört onaylı oyunla da sınırlı kalabilir. Ubisoft ayrıca IGN‘nin Haziran ayında başlayacak olan Summer of Gaming vitrin etkinliğinin bir parçası olacak.

Bunada Göz At  Just Cause 4 Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili Ashraf İsmail adlı görevlinin yaptığı açıklamaları sitemizde bulabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL