VALORANT Hata Kodu 57 Nasıl Çözülür?

VALORANT Hata Kodu 57 Nasıl Çözülür?

Yazar: Emre Valorant

Eğer Valorant oynamayı seviyor ve hata kodu 57 sorunu yaşıyorsanız, bu yazımızda Valorant Hata kodu 57 nasıl çözülür detaylarıyla ele alarak sizi bu dertten kurtaracağız.

Hemen hemen her oyunda olduğu gibi, Valorant oyununda da çeşitli sebeplerden ötürü hatalar meydana gelebilmekte. Bu sorunlar, her bilgisayarda olmadığı için hızlı bir yama ile çözülmüyor. Bu durumda çözümü kendiniz üretmelisiniz. Muhtemelen bilgisayarınızda yer alan bir hata yüzünden bu hata kodunu alıyor olabilirsiniz. Eğer hata kodu 57 ile sorun yaşıyorsanız, daha fazla endişelenmenize gerek yok.

Riot’un taktiksel atıcısı Valorant, ilk kez bir 5v5 FPS oyunu geliştirdikleri gerçeği göz önüne alındığında, sorunların adil payına sahipti. Son zamanlarda oyunu rahatsız eden bir sorun, Hata: 57’dir. Riot, çoğu bilişim sisteminde olduğu gibi hataları sıralamış durumdadır. Bu, hangi hatanın neden kaynaklandığını bulmaya yarar. Buradan yola çıkarak Hata 57 Kodu nedir biliyoruz.

VALORANT HATA KODU 57:

Hata 57 kodu, oyunu açmaya çalıştığınızda sizi karşılayan bir hatadır. Burada oyunun başlatılamadığını, sorunun devam ederse oyun ile irtibata geçmeniz gerektiği notu yer alır. Bu hata, PlayerAffinityInıtFailure ile ilişkilidir.

Oyun geliştiricileri resmi olarak bu sorunun farkındalar ve üzerinde çalışıyorlar ancak henüz resmi bir gelişme yok. Riot işlemcisini her başlattıklarında bunun yüzleşiyorsanız, bu biraz daha can sıkıcı bir durumdur. Valorant hata kodu 57’nin çözümü, en basitinden reset atmaktır.

Yukarıda belirtilen iki yöntemin sorunu çözmesi muhtemeldir ve eğer çözmezlerse; oyunculara yalnızca oyunu ve istemciyi yeniden yüklemeye götüren tek bir yol kalır. Ancak, yalnızca Vanguard’ın kaldırılması, oyun istemcisini yeniden başlattıktan sonra yeterli olabilir, yeniden başlatman önce vanguard yükleyecektir.

Neden Valorant Hata Kodu 57’ye Neden Olur?

Valorant Hata 57 kodu neden olur? Bu hatanın sebebi, oyun geliştiricilerin oyun girişine kurduğu anti hile yamasından kaynaklanır. Genellikle düşük RAM’li bilgisayarlarda çalışma alanı sağlamak için arka planda çalışan uygulamalar kapanır. Bu sırada bilgisayarınız bu özelliği de kaparsa, ortaya bu sorun çıkabilir. Bu sorunu geçici olarak ortadan kaldırmak için bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Bunada Göz At  Valorant Kapalı Betasını 1 Günde 3 Milyon Kişi Oynadı

Valorant Hata Kodu 57: Nasıl Onarılır

1.Çözüm: Oyununuzu Yeniden Başlatın

Hata kodunun devam edip etmediğini görmek için oyununuzu bir kez yeniden başlatmayı deneyin. Birçok kullanıcı, oyun istemcisinin zaman aşımına uğradığını ve oyununuzu yeniden başlatarak oyuna giriş yapabilmekte.

2.Çözüm: Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Riot’un Vanguard hile önleme işlemi, özellikle bilgisayarınızda daha az RAM varsa, Windows tarafından kapatılabilir ve bu da hata koduna yol açabilir. Valorant Error Code 57 ile karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin.

3. Çözüm: DNS’inizi Temizleyin

Geçici ağ dosyalarınız sorunlara neden olabilir, bu nedenle DNS’nizi temizlemeniz, internetinizin nasıl yapılandırıldığıyla ilgili olası sorunları çözebilir.

 • Windows Tuşuna basın
 • “Komut İstemi” yazın ve ilk uygulama sonucunun üzerine gelin 
 • Yönetici Olarak Çalıştır’a tıklayın
 • Komut İstemi’nin bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin verilip verilmeyeceği sorulursa, Evet’i seçin.
 • Şimdi siyah ekranlı yeni bir pencere almalısınız.
 • “İpconfig / flushdns” yazın ve Enter’a basın.
 • “İpconfig / registerdns” yazın ve Enter’a basın.
 • “İpconfig / release” yazın ve Enter’a basın.
 • “İpconfig / renew” yazın ve Enter’a basın.
 • “Netsh winsock reset” yazın ve Enter’a basın.
 • Bilgisayarı yeniden başlatın

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL