Web Tabanlı Oyunlar – Browser Tabanlı Oyunlar

Web Tabanlı Oyunlar – Browser Tabanlı Oyunlar

Yazar: Emre Rehber

Dünyada oyun sektörü sadece yükleyip, satın alıp oynama şeklinde değil her türlü şekilde büyüyor ve oyun sektörünün büyüme oranına tarayıcı tabanlı oyunlarda dahil. Sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymadan sadece tarayıcı üzerinden oynanan oyunları çoğu oyuncu tercih ediyor ve oynuyor. Çoğu web tabanlı oyunları PC oyunlarından iyi bulanda var. Bu yazımızda sizlere dünyanın en popüler ve oynaması zevkli browser tabanlı oyunlar listeleyeceğiz.

Web Tabanlı Oyunlar – Browser Tabanlı Oyunlar

Aşağıda sizler için birçok browser tabanlı oyunlar listeledik, sizin için uygun ve oynaması zevkli oyunları seçip oynayabilirsiniz.

Agar.io

agar io

Agar.io, çevrimiçi çok oyunculu bir strateji ve aksiyon oyunudur. Brezilyalı oyun geliştiricisi Matheus Valadares tarafından yaratılan oyun, 28 Nisan 2015’te ağ tarayıcılarılarında, 8 Temmuz 2015’te ise Miniclip tarafından iOS ve Android platformları için yayımlandı.

Sanalika

sanalika

Sanalika, Türkiye merkezli Oyun Stüdyosu tarafından 2008’de kurulmuş MMORPG türünde sanal bir dünya oyunudur. Türk mimarisi baz alınarak tasarlanmış caddelerden ve bu caddelerde bulunan çeşitli mekanlardan oluşmaktadır.

Habbo

habbo

Habbo, Gençlere ve yetişkinlere yönelik bir sosyal ağ hizmeti ve çevrimiçi topluluğudur. İnternet sitesinin sahibi ve işletmecisi, Azerion ağı altındaki bir Fin şirketi olan Sulake’dir. Oyun, 2000 yılında aktif oldu ve 150’den fazla ülkede kullanıcıları olan dokuz çevrimiçi topluluğu kapsayacak şekilde genişledi.

DarkOrbit

darkorbit

DarkOrbit, Bigpoint Games tarafından üretilmiş, web tabanlı bir uzay-aksiyon oyunudur. Oyunun betadan çıkış tarihi 2006’dır. Oyunda size üç şirketten birini seçme hakkı verilir. Bunlar Dünya, Venüs ve Mars’tır. Üç şirketten birini seçip oyuna başlarsınız. Tutorial bölümü ile oyun anlatılır.

Online Soccer Manager

osm

Hem tarayıcı hem de mobil tabanlı olan bir menajerlik oyunudur, hayalinizde ki takımı kurabilir ve yönetebilirsiniz. Gerçek futbolda yaşanan her şeyi bu oyunda da yaşayabiliyorsunuz.

Bunada Göz At  Nasıl Lisanslı E-Sporcu Olunur?

League of Angels II

league of angels 2

Bombom

bombom

Town of Salem

Town of Salem takım esaslı, çevrimiçi, “Salem Cadı Mahkemeleri”nden esinlenerek “Town of Salem” adıyla piyasaya sürülmüş oyundur. “Town of Salem” oyuncuları oynadıkları rol ile insanları yalan söylemediğine inandırmaya zorlar.

First Blood

first blood

Legend Online

legend online


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL