Ferit Karakaya (wtcN) Kimdir?

Ferit Karakaya (wtcN) Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Twitch platformundan vazgeçemeyenlerin çok sevdiği wtcN kimdir? Ferit Karakaya nereli ve kaç yaşında? buyrun Yakından Bakalım…

12 Şubat 1993 tarihinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğan ve kova burcu olan Ferit Karakaya (wtcN), Twitch platformunda tam zamanlı yayıncılık yapmaktadır. Kahverengi gözlü olan Ferit Karakaya’nın saç rengi açık kahverengidir, hatta biraz turuncu renkte var dersek daha doğru olur. Ayrıca Ferit, bir dönem tıpkı kendisi gibi yayıncılık yapan Ceren Mermer ile ilişki yaşamıştı.

Ferit’in yayınlarını izleyen herkes “wtcN ne demek?” diye merak ediyor. wtcN ne demekmiş Ferit’in kendi ağzından dinleyelim.

Ferit Karakaya – wtcn kimdir- her zaman yayıncılık yapmıyordu, yıllar önce kendisi profesyonel bir LoL (League of Legends) oyuncusuydu… Ferit, profesyonel oyunculuğa Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden biri olan “HWA” ile başladı. 3 yıl boyunca HWA takımında oynayan Ferit, 2012 yılında GameX’te düzenlenen ilk LoL turnuvasını kazanma başarısı gösterdi. 2012-13 sezonunda adeta rüzgar gibi esen başarılı e-sporcu, “En Değerli Oyuncu” ve “En İyi Ormancı” ödülü başta olmak üzere birçok ödül kazandı.

Ferit, 2014 yılında eloboost yaptığı için ban yedi ve verdiği bir röportajda, eloboost yaptığını kabul etti. Ban süresi boyunca Riot Games ile bağlantısı olmayan turnuvalara katılan Ferit Karakaya, yayıncılık yapmak adına fazlasıyla tecrübe edindi. Ban süresi bittikten sonra tekrar HWA forması giyen Ferit, eski performansından çok uzak bir görüntü çizdi.

2015 yılında HWA’dan ayrılan Ferit, BPI’yı Şampiyonluk Ligi’ne çıkarmayı çok istemiş olsa da finalde kaybettiler. Ardından Number1 takımında oynamaya başlayan Ferit, asla eski performansına dönemedi. Ferit daha sonra profesyonel oyunculuk kariyerini bir kenara bıraktı ve Twitch platformunda yayıncılık yapmaya başladı. Çok uzun bir süre League of Legends oynamadı ve Battle Royale oyunlara yöneldi. Hiç şüphe yok ki, samimi ve başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği yayınlarla Türkiye’nin en sevilen yayıncılarından biri olmayı başardı.

Bunada Göz At  İslam Ekşioğlu (Rammus53) Kimdir ?

Ferit’in LoL’ü neden bıraktığını açıkladığı videoyu izleyelim.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL