Youtube Oyun Kanalı Açmak

Youtube Oyun Kanalı Açmak

Yazar: Emre Sosyal Medya

Youtube oyun kanalı açmak Google’da en çok arananlar arasında yer alıyor. Biz de bu konudaki geçmiş tecrübelerimizle dayanarak, Youtube oyun kanalı nasıl açılır ve Youtube oyun kanalı isim önerileri gibi konulara değineceğiz.

Bildiğiniz gibi Youtube platformunda 1000 abone sınırını aşar ve toplam izlenme saatiniz 4000 saati geçerse, para kazanmayı aktif hale getirebiliyorsunuz. Ancak bunun için önünüzde uzun bir yol olabilir. Her şeyden önce azimli bir şekilde video atmaya devam etmelisiniz. Aksi takdirde kanalınız trend olamayabilir. Eğer böyle bir amacınız varsa, en baştan Youtube kanalı nasıl açılır sırasıyla bakmakta fayda var.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube kanalı nasıl açılır bilmiyorsanız dert etmeyin, çünkü bu sandığınızdan da basit olabilir. İlk yapmanız gereken, Google uzantılı bir mail adresi almanız. Bunun için linke tıklayabilirsiniz.

Daha sonra Youtube sitesine giriş yapın ve sağ üst kısımda bulunan oturum aç sekmesine tıkladıktan sonra giriş yapın. Daha sonra kanalınızı oluşturun. Burada, kanalınızın profil fotoğrafı, ismi ve açıklaması gibi detaylar yer alır. Tüm bunları doldurmanız, kanalınızın aratıldığında bulunması açısından iyi bir sonuç almasını sağlayacaktır.

Youtube kanalınıza isim verirken, güzel bir isim bulmanız çok önemli olacaktır. Eğer bu konuda zorlanıyorsanız, sizin için birkaç Youtube oyun kanalı isim önerisi hazırladık:

 • Oyun Yuvası
 • Galactic Games
 • Tek 7
 • GG
 • Good Gamer
 • A Class Game
 • Move Out
 • Oyun Evi
 • FPS Kanalı
 • Pro Gamer

Hedef Belirleyin

Youtube’da bir oyun kanalı açmak istiyorsanız, yapmanız gereken mutlak bir hedef belirlemeniz olacak. Öncelikle Youtube oyun kanalınız için belirlemeniz gereken şey, ne tür oyunlar oynayacağız?

Her oyunun kendi özgü bir oyuncu kitlesi olduğu bilinmekte. Bazı oyunlar FPS tarzı oyun severlere çok sıkıcı gelebilir. Son zamanlarda emülatör oyunu tutkunlarının sayısı da oldukça fazla. Tüm bunlardan ayrı olarak değerlendirebileceğimiz RPG tipi, 3. Şahıs nişancı modu gibi onlarca farklı oyun var. Her tarz oyunu oynamayı hedefliyorsanız başarısız olursunuz demek yanlış olacaktır ancak başarı oranınız ciddi oranda azalabilir. Bunun sebebi ise, her defasında belli bir kitleyi memnun edememek olacaktır. Bu yüzden, Youtube oyun kanalı açarken dikkat etmeniz gereken şey, seçeceğiniz oyunun türüdür. Bizim tavsiyemiz ise, en yetenekli olduğunuz oyun türü hangisi ise ona yoğunlaşmanız.

Bunada Göz At  Twitch Türkiye İzlenme Rekoru Kırıldı !

Bir oyun türü seçtiniz, kanalınızı açtınız, isim verdiniz ve profil resmi oluşturdunuz. Sırada işi icraata dökmek, yani oyun oynamaya başlamak kalıyor. Oyun oynamaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var elbet. Bunu da diğer başlıklarda ele alabiliriz.

Youtube Oyun Kanalı İçin Nereden Başlamalısınız?

Kanalınızı üç farklı şekilde oluşturabilirsiniz. Bunlardan biri, sadece oyun oynayabilir ve direkt olarak yükleyebilirsiniz. Diğeri, oynadığınız oyunu aynı zamanda yorumlayarak ilerlemeniz. Son olarak son zamanların en moda olan oyun kanalı şekli olan facecam ve sesli bir şekilde oyun oynamak. Eğer tavsiye isterseniz, kesinlikle kanalınızın bu şekilde olmasında fayda var. Eğer kararınızı verdiyseniz Youtube oyun kanalı için nereden başlamalısınız sorusuna yanıt arayabiliriz.

Öncelikle iyi bir bilgisayarınızın olması gerektiğini unutmayın. Youtube için en düşük sistem gereksinimi şu şekildedir:

 • İşlemci: i5
 • İşletim sistemi: Windows 10
 • Bellek: 8 GB
 • Hazıfa: 500 GB SSD
 • Ekran kartı: 1050 Ti

Oyun oynarken bilgisayarınızın zaten fazlasıyla işlemciye yüklendiği bir gerçek. Bu yük, ek kayıt ile daha fazla artacaktır. Eğer bilgisayarınızın yeterli gücü yoksa, bu sırada kasma, donma ve takılma yapabilir dolaysıyla düşük FPS ile hiçbir oyunu oynayamazsınız. Bu değerler ve üzerinde bir bilgisayar varsa, sıradaki konu, yayın ekipmanları olacaktır. İlk olarak orta seviyeli bir mikrofon ve webcam ile başlayabilirsiniz. Fakat kanalınıza abone geldikçe ekipman ve PC’nizi güçlendirmek zorunda olduğunuzu unutmayın.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL