Barış Özcan Kimdir?

Barış Özcan Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

En genç zenginler listesinde bir YouTuber’ın olduğunu biliyor muydunuz? Evet bu bir gerçek. YouTube, yıllar önce kurulan bir video paylaşma platformu. Fakat kısa bir süre önce videolara aldığı reklamlar ile video sahiplerine para ödeyeceğini açıklayınca büyük bir patlama yaşadı. İşte bunun sonucunda da YouTuber dediğimiz meslek ve bu mesleği icra eden kişiler ortaya çıktı. Ülkemizde bu mesleğin en iyi temsilcilerinden biri ise Barış Özcan. Peki YouTuber Barış Özcan kimdir? Barış Özcan kaç yaşında? gibi soruların cevaplarını biliyor muyuz? Barış Özcan’ı ne kadar tanıyoruz? Hadi gelin sizi onunla tanıştıralım!

Barış Özcan kimdir?

Birkaç yıldır YouTube takip eden herkes en azından bir kez “Bu Barış Özcan kimdir?” diye sormuş ve bu sorusuna cevap aramıştır. Biz söyleyelim.

Barış Özcan, İstanbul doğumlu bir hukukçu. Evet, Hukuk… Biraz şaşırdınız biliyoruz ama kendisi Marmara Üniversitesi Hukuk mezunu. Fakat kendi alanında ilerlemek yerine Abak.us yani “Abaküs” gibi kelime oyunlu isme sahip olan bir ajansta başkan oldu. Bu ajans, Barış Özcan başkanlığında THY, LC Waikiki ve Türk Telekom gibi dev firmalar için reklam kampanyaları hazırladı ve sundu. Bunların yanında Özcan, Apple, Adobe ve LinkedIn gibi dev firmalara da sosyal medya hizmeti verdi. Adobe’da 6 yıl boyunca çalıştı ve bu süre zarfında TRT ve CNN Türk gibi kanallarda belgeseller yaptı.
Tüm bunlardan sonra ise YouTube kanalına odaklandı ve YouTube’un seçtiği 12 değişim elçisinden biri olarak bizi gururlandırdı.

Ekşi Sözlük’te hakkında YouTube ile ilgili ilk entry 2015 yılında yazılmıştır.

Peki Barış Özcan kaç yaşında? Nerede yaşıyor?

Özcan, 23 Temmuz 1974 İstanbul doğumlu. Yani 2019 itibariyle kendisi 44 yaşında bir YouTuber. Barış Özcan, çalıştığı ajansın şubelerinden birinin New York’ta olması nedeniyle eşi ve 1 çocuğu ile New York’ta yaşıyor. YouTube için projeler de üreten Özcan, hazırladığı videolar ile Türkiye’nin en kaliteli YouTube kanalı olarak görülüyor.

Bunada Göz At  Yusuf Şenli Kimdir?

Hakkındaki iddialar nedir?

Barış Özcan, geçtiğimiz yıllarda bir suçlama ile karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz darbekalkışması bağlantılı olduğu gerekçesi ile hakkında ciddi suçlamalar olduğu söylenen Özcan, tüm iddiaları tek tek cevaplayarak “bırakın böyle bir hainliği, 1 trafik cezam bile yok” tavrıyla takipçilerini mutlu etti. Birçok videosunda terörü de lanetleyen ünlü youtuber, böyle şeyler ile adının anılmasından da üzüntü duyduğunu dile getirdi ve hiç kendini bozmadan her birinin üzerine koyarak yeni videolar üretmeye ve insanların ufkunu açmaya devam etti.

https://youtu.be/hQXLrPlcbeo

Hemen yukarıdaki bu videosu 4 buçuk milyon kez izlendi ve birçok kişi onu bu videosu ile tanıdı. Barış Özcan’ın şu an 2.8 milyon YouTube abonesi bulunuyor.

 

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL