Çılgın Türkler Rise of Kingdoms’ı zirveye taşıdı!

Yazar: Emre Genel

Lilith Games yapımı olan Rise of Kingdoms, geçtiğimiz günlerde Gaming in Turkey ile birlikte bir kampanyaya imza attı. Bu kampanya kapsamında dijital ve geleneksel reklam kanallarının her ikisi de kullanılırken, birçok oyuncu kazanan Rise of Kingdoms’ta savaşlar artık daha çetin geçecek.

IOS ve Google Play’de ilk sıraya yerleşti

RTS türünde bir oyun olan Rise of Kingdoms, kampanya ile beraber oyunculardan yoğun ilgi gördü. Hem IOS hem de Google Play’in oyun kategorisindeki trendlerinde ilk sıraya yerleşmeyi başardı. RPG ve strateji oyunları kategorisinde ise zirveye yerleşti. Tüm mobil oyunlar arasında yapılan en popüler ücretsiz oyunlar sıralamasında ise Google Play’de 7, IOS’ta 1’inci sıraya yerleşti.
RiseofKingdoms2

Sosyal medyanın her köşesinde yer aldılar

Kampanya sürecinde Youtube, Instagram, TikTok gibi sosyal medya platformlarındaki içerik üreticileriyle çalışıldı. Proje, Youtube platformunda 19 influencer ile gerçekleşti ve 12 milyondan fazla görüntülenme sağlandı. Instagram tarafında ise 36 farklı sayfa ile çalışıldı ve 3 milyondan fazla görüntülenme sağlandı. Türkiye’de henüz alışık olmadığımız bir reklam kanalı olan TikTok’ta ise 10 kadar isimle çalışıldı ve 700 binden fazla görüntülenme alındı. Rise of Kingdoms için TikTok platformundan olumlu geri dönüşler alan marka, aynı zamanda Türkiye’de yeni yeni kullanılmaya başlanan reklam kanalının işlevi konusunda da fikir edinilmesini sağladı. Ayrıca TV8’de yayınlanan Survivor programında da Rise of Kingdoms’a yer verilirken toplamda 1 buçuk milyon insana ulaşıldı.

Rise of Kingdoms Hakkında

Rise of Kingdoms, gelişmiş 3 boyutlu modellemeleri ile RPG ve RTS oyun türlerini harmanlayarak gerçek zamanlı strateji oyunlarına yeni bir bakış açısı getiriyor. Açık dünya haritasıyla oyuncuları kısıtlı ekranlardan kurtarıyor ve 10 milyondan fazla indirmesi ile oyunculara uzun soluklu bir oyun deneyimi sunuyor. Türkçe de dahil olmak üzere 15 farklı dil seçeneği ile dünyanın her yer bölgesinde oyuncusu olan Rise of Kingdoms, tarihsel ögelerle bezeli bir oyun olmakla beraber birçok farklı kültürden oyuncuyu da aynı macera için bir araya getiriyor.

Bunada Göz At  Black Desert Türkiye&MENA’ya O’dyllita Bölgesi’nin Yeni Ana Görevleri Geliyor

Bu yazıyı yazmamız da yardımcı olan ve gece gündüz demeden çalışan Çilingir 365 ekibine teşekkürlerimizi sunarız.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL