CSGO İçerik Sunucularına Ulaşılamıyor Hatası

CSGO İçerik Sunucularına Ulaşılamıyor Hatası

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO‘da son zamanlarda çoğu oyuncu bir hatayla karşılaşıyor. İçerik sunucusu hatası oyuncuların siniri bozabiliyor, bu yazımızda sizlere CSGO içerik sunucularına ulaşılamıyor hatası çözümü göstereceğiz. Gelin sorunun çözümüne bakalım.

CSGO İçerik Sunucularına Ulaşılamıyor Hatası Çözümü

Son zamanlarda oyuna gelen güncelleme ile birlikte çoğu CSGO oyuncusu “CSGO İçerik Sunucularına Ulaşılamıyor” hatası ile karşı karşıya kalıyor. Steam‘in ara sıra CSGO güncelleme hatası yapması gibi olasılıkları var. Sorunun çözümü henüz kesin olarak bilinmiyor fakat birkaç alternatif yol göstereceğiz.

Bölgenizi Değiştirin

Güncellemeden sonra bu hatayla karşılaşma nedenlerinden biri bölgeden kaynaklı içerik sunucularına ulaşılamıyor olması. Steam’den bölgenizi geçici olarak değiştirip tekrardan girmeyi deneyin büyük ihtimalle küçük bir güncelleme yapıp oyuna girecektir.

Görev Yöneticisini Kontrol Edin

Bu hatayla karşı karşıya kaldığınızda görev yöneticisini açın ve Steam Client Service‘in çalışmasına engel olan bir yazılım var mı diye kontrol edin. Eğer var ise o programı sonlandırıp veya devre dışı bırakıp tekrar deneyin.

Oyun Dosyalarını Doğrulayın

Yukarıda verdiğimiz iki çözüm yolu işe yaramadıysa o zaman son çare olarak oyun dosyalarını doğrulayıp girmeyi deneyebilirsiniz. Eğer bu da işe yaramazsa Steam’in bu hata ile alakalı yeni bir güncelleme getirmesini beklemelisiniz.

Sizlere bu hata ile ilgili 3 tane çözüm yolu sunduk, bunları deneyip bizlere olumlu veya olumsuz sonuçları yazabilirsiniz tekrardan yeni çözümler bulmak için çabalayabiliriz.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CSGO Hile Kodları

Yorumlar

  • Oktay

    Sonunda cozuldu

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL