Cyberpunk 2077: Avustralya Sınıflandırma Kurulu Yetişkin İçeriği

Cyberpunk 2077: Avustralya Sınıflandırma Kurulu Yetişkin İçeriği

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Avustralya Sınıflandırma Kurulu‘nun karar raporunda Cyberpunk 2077‘nin yetişkinlere uygun içerik ve temaları ele almasıyla ilgili çok sayıda ayrıntı açıklandı. Oyuna sadece yetişkinlere özel R 18+ sınıflandırması sağlayan belge, CD Projekt Red‘in son RPG oyununun Night City‘e korkunç bir yolculuk olacağını ortaya koyuyor.

Sınıflandırma raporunun çoğu cinsiyete odaklanır ve Cyberpunk 2077‘nin birinci şahıs perspektif seks sahneleri içerdiğini açıklar. Bunlar etkileşimli değildir ancak “meme ve kalçadan”, “tam ön kadın çıplaklığına” kadar uzanan çıplaklık özelliklerine sahiptir. Önden erkek çıplaklığından bu konuda bahsedilmiyor.

Rapor, spoiler’i önlemek için sansürlendi. Ancak seks işçilerinin dünyada Grand Theft Auto‘da nasıl ele alınabilineceklerine benzer şekilde talep edilebileceği öne sürülüyor. Diğer karakterler ise belki de romantizm tabanlı bir hizmet işlemi olmadan devreye girebiliyor.

Raporda oyuncunun seks dükkanını ziyaret ettiği bir görev de detaylandırılıyor. Mankenler, seks pozisyonlarının simülasyonu da dahil olmak üzere farklı cinsel pozisyonlarda cam dolapların içerisine yerleştiriliyor. Diğer daha küçük dolaplar bir dizi büyük boy dildolar dahil olmak üzere çeşitli seks oyuncakları veya cihazları da içeriyor.

Daha karanlık temalarla ilgili olarak, rapor ayrıca oyuncunun cinsel saldırıdan kurtulan olduğu ima edilen birini incelediği sahneyi de detaylandırıyor. Cinsel şiddetin hiçbir zaman gösterilmediği açıkça belirtilse de raporda cinsiyet, şiddet ve cinsel şiddet temalarının “zaman zaman ayrılmaz bir şekilde anlatı içinde bağlantılı olduğu” da doğrulanmaktadır.

Şiddete gelince Cyberpunk 2077, oldukça fazla kan ve kanama sunacak gibi görünüyor. Silahla ateşlenmeler cömert kan sislerine sebep olur. Ayrıca uzuvların kopmasına ve bazı durumlarda ise çürümesine neden olabilir.

Bunada Göz At  Need for Speed: Heat Oyununa Çapraz Platform Desteği

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL