Film Olması Gereken 6 Oyun

Film Olması Gereken 6 Oyun

Yazar: Emre Liste Oyun Haberleri

Öyle oyun başlıkları var ki izlediğimiz filmlerden farksız bir hikayelere sahip, hatta bazıları çok daha iyi olabiliyor. Bu yazımızda oynanış hikayelerinden dolayı film olsa izlenebilecek 6 filmi sizler için listeledik. Eğer dizisi çıkmasaydı kesinlikle bu listemizde The Witcher yer alırdı bunu da belirtelim. The Witcher testimizi henüz çözmediyseniz tıklayıp testi çözebilirsiniz.

Grand Theft Auto V

Listemizin başında belki de herkesin tahmin ettiği bir oyun var GTA V. Oyunun hikayesinden dolayı herkes bir kere de olsa “bu oyunun filmi olsa acaba nasıl olurdu?” demiştir. GTA’nın interaktif bir düzeyde cazibesi, oyuncuların devasa bir sanal alanda kargaşaya neden olmasına izin veriyor, ancak GTA V’in hikayesi, aynı olayları farklı perspektiflerden yaşayan üç suçlu karakteri gösterdiğinden bir film olarak gayet güzel olabilir.

Fallout
fallout

Fallout’un 1950’lerin neşeli Amerikan yapıcı tutumuyla eşleştirdiği ürkütücü nükleer kıyamet sonrası distopisi kendi görsel kimliğine sahiptir; komedi, drama, korku ve eylem gibi birçok hikayeye izin verebilir. Komedi, drama ve korku gibi birçok türün olduğu bir film çok iyi olacaktır.

Bloodborne
bloodborne

Mükemmel bir dünyada, Bloodborne‘un Grotesk at iskeletleri, bandajla sarılmış hortlaklar ve düzensiz kurt adamlar olağanüstü bir canlı aksiyon korku filmi veya mini dizisi olurdu.

God of War

Bu listeyi yapıp da bu oyunu eklememek ayıp olurdu. God of War, çıktığı 2018 yılında yılın en iyi oyunu ödülünü almayı başardı. Öfkeli ve düşünceli babalardan tutun, eksantrik cüce esnaflara kadar hikayesinde birçok şeyi barındırıyor. Kratos ve Atreus’un Midgard boyunca destansı yolculuğunun hikayesi; kayıp, keder, kargaşa ve baba ile oğul arasındaki artan ilişkileri ele alan bir film veya mini dizi olabilirdi.

The Legend of Zelda

The Legends of Zelda, yaklaşık 30 yıldır efsane bir şekilde ilerliyor. Bunca zamandır hiçbir şekilde TV uyarlaması olmaması da şaşırtıcı çünkü hikayesi normal bir film için olmasa da animasyon filmleri için çok güzel içerikler barındırıyor.

Bunada Göz At  Rainbow Six Siege'ye Splinter Cell Operatörü Gelebilir

Animal Crossing
animal crossing

Bojack Horseman, Tuca & Bertie gibi birçok yetişkin animasyonlar gibi bir animasyon dizisi veya filmi yapılabilirdi. Oyunun içerdiği hikayesi ve yetişkin kitlesini göz önüne aldığımızda böyle bir yapım için oldukça uygun duruyor


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL