GTA VI Geliştiriliyor!

GTA VI Geliştiriliyor!

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Ekim 2018’de Rockstar Games‘deki çalışma koşullarına ilişkin Kotaku soruşturması çirkin bir resim çizdi. Şimdi ise Grand Theft Auto VI oyunuyla ilgili ufakta olsa bilgiler gelmeye başladı.

Bugün yayınlanan bir takip raporunda Kotaku, Rockstar’daki değişikliklerin şirket üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu söyledi. Kurucu ortak Dan Houser‘in bu yılın başlarında ayrılması da dahil olmak üzere üst düzey değişiklikler yapıldı. Ancak Kaliforniya ve Lincoln, İngiltere’deki Rockstar stüdyolarının başkanlarının yanı sıra katkıda bulunduğu diğer yöneticiler de değiştirildi. Rapor için görüşülen bir çalışan yönetimin şirketi şirket gibi yönettiğini söyledi.

Yönetim ayrıca çalışanlara, daha iyi planlama ve teknoloji yoluyla gelecekteki oyunlarda daha fazla sorun yaşamamalarını umduğunu söyledi. Site tarafından alınan  bir e-postada Rockstar’ın yayın başkanı Jennifer Kolbe şirketin her alanında çok fazla iş yaptığını söyledi ve esnek programlar, liderlik eğitimi, anonim çalışan anketleri de dahil olmak üzere planlar hazırladı.

“Fazla mesai ihtiyacını azaltmak ve oyun geliştirme yaklaşımımızı geliştirmek için bilinçli adımlar attık.” “Bu alanda hala yapacak çok işimiz olduğunu biliyoruz ve daha sürdürülebilir bir şekilde oyunları ve DLC‘yi daha doğru bir şekilde tahmin edebilmemiz ve programlayabilmemiz için adımlar atmaya devam edeceğiz. Ancak yine de inanılmaz derecede hırslı ve karmaşık oyunlar yapıyoruz.”

grand-theft-auto-6

Çöküşün etkisini azaltmak için potansiyel olarak çok ilginç bir yaklaşım, Kotaku’nun raporladığı Rockstar’ın bir sonraki oyunu Grand Theft Auto‘da rapor yönetimin GTA 6‘yı serideki önceki oyunlardan daha küçük hale getirmeye ve daha sonra lansman sonrası güncellemelerle doldurmaya çalıştığını söylüyor. Teorik olarak, ilk sürümün ölçeklendirilmesi, çıkış tarihine kadar çalışma baskısının bir kısmını hafifletir.

Doğru yönde hareket gibi görünüyor. Ancak bunun sondan ziyade sürecin başlangıcı olduğu açıkça görülüyor. Bir çalışan “yeni başlıyormuş gibi hissediyorum” dedi. Görülecek olan şey, bu yeni yönün uzun vadede devam edip etmeyeceğidir. Özellikle de yeni GTA oyunundaki geliştirme süreci son vitese geçmiş durumdadır.

Bunada Göz At  Call Of Duty: Modern Warfare Sezon 3 Yama Notları!

En güncel haberlerden haberdar olabilmek için sitemizi takip etmeyi unutmayın.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL