Harfler Ve Sembollerle Dijital Dünya

Harfler Ve Sembollerle Dijital Dünya

Yazar: Emre Genel

Milyonlarca insanın kullanıcı olduğu dijital dünya, gün geçtikçe artan paylaşım trendleriyle dikkat çekici profiller yaratmanın alternatiflerini çıkartıyor. İçerikler kadar yazı karakterlerinin de bir profilin karakteristiğini oluşturduğu sosyal medya dünyası, kimi zaman bir harfin görseliyle bile yüzlerce kullanıcı arasında öne çıkabiliyor. Görseller için kullanılan filtreler bir yana, kullanıcı isminin şekillerle yazılması, profilleri, adeta reklam panolarının yaratıcı fikirleriyle zihnimizde yer eden markalara dönüştürüyor.

Şekilli Harf Nerelerde Kullanılır?

Şekilli harfler, sosyal medyada profillerinizdeki isimlerin harf karakterlerinden mobil oyun nicklerine kadar geniş bir dijital alanda kullanabileceğiniz alternatif yazım stilleridir. Herhangi bir yazı karakterini bilgisayarınıza indirip istediğiniz stili oluşturabileceğiniz gibi, dijital klavyede biraz yaratıcılıkla değerlendirebileceğiniz işaretleri de tercih edebilirsiniz.
Yazı karakteri olarak değerlendirdiğinizde, karakteri desteklemeyen site veya diğer platformlarda, karşı taraf için anlamsız şekiller olarak görünebilir. Bu nedenle ikon ve sembollerin kullanımı tercih sebebidir.

Şekilli Harfler Nasıl Yapılır?

Harflerin şekillerle oluşturulmuş versiyonları bilgisayar ortamında bir dosyaya kaydedip istenilen harf kopyalanarak oluşturulabilir.

Simgeler isminizin içindeki harflerin yerine gelecek şekilde seçilerek yaratılabilir.

Emojiler kimi harfler için değerlendirilebilir.

Özel yazı karakterleri yaratılıp bir yazı karakter dosyası olarak geliştirilebilir.

Nasıl Kullanmalıyım?

Dikkat çekici bir profil yaratmak istiyorsanız, profil isminizdeki tüm harflerden ziyade bir veya birkaç harfin seçilerek şekillerle ifade edilmesi daha sade ve dikkat çekici olabilir.
İsminiz veya nickinizin anlamlarını temsil eden görseller, yine dikkat çekici bir görsel dizayn olarak değerlendirilebilir.

Biraz araştırmayla, burcunuzu sembolleri harflerinizle değiştirilebilir. Yine burç sembolleri, özellikle ilgili burcun temsil ettiği karakteristik özellikle, vermek istediğiniz mesaj olarak anlamlı olabilir.

Ayrıca göz atmak isterseniz: WhatsApp Plus

Fenomenler Sembolleri Nasıl Kullanıyor?

Takip ettiğiniz sosyal medya fenomenlerinin profillerini ziyaret ederek, isimleri için kullandıkları şekilli harfleri inceleyebilirsiniz. Hangi harf için hangi sembolü seçmiş, sizde uyandırdığı izlenim nedir, siz olsaydınız nasıl bir şekli sembol olarak değerlendirirsiniz, dijital dünyada bırakmak istediğiniz iz nedir, bu ve bunun gibi sorular, kendi yazı karakteriniz ve kullanacağınız sembolleri seçmede bir ön araştırma olacaktır. Ancak unutmayın ki, sizi dijital dünyadan biricik yapacak olan, kendi seçimlerinizdir. Seçimlerinize güvenin.
Kaynak: Bordo Klavyeli

Bunada Göz At  En İyi 8 Ekolayzer Programı

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL