LOL’e Yeni Başlayanlar İçin Şampiyonlar 2021

LOL’e Yeni Başlayanlar İçin Şampiyonlar 2021

Yazar: Emre League Of Legends

League of Legends oyununda yeni başlayan bir oyuncuysanız çok sayıda şampiyona sahip bu oyunda çok zorlanabilir kafanız çok karışabilir. Bu yazımızda LOL’e yeni başlayanlar için şampiyonlar 2021’in en favorilerinden bahsedeceğiz. MOBA oyunlar içerisi de yanlış tercih edilen karakterler kâbus yaşamanıza neden olabilir. Oyun ile ilgili detaylar ise sadece tecrübe ile öğrenilebilecek konulardır. Hangi karakter ile savaşırsanız savaşın öncelikle keyif almaya ve eğlenmeye bakmalısınız.

LOL efsanesi ile ilgili daha çok bilgi edinebilmek için öncelikle oyunu iyi ya da kötü oynamaya başlamanız gerekmekte. Oyuna giriş yaptığınızda temel oyun kavramı ile başlarsanız daha basit bir şekilde oyunun amacını ve nasıl oynanması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Oyunda bulunan minyonlar, kuleler ve eşyalara alıştığınızda amaçlarını kavradığınızda oyunu şampiyonlar ile oynamaya başlayabilirsiniz. Çok sayıda şampiyon ve yardımcı bulunmaktadır. LOL’e yeni başlayanlar için şampiyonlar 2021 hakkında kısaca bahsedecek olursak şampiyonları şöyle sıralayabiliriz;

  • Savaşçılar.
  • Büyücüler.
  • Nişancılar.
  • Suikastçiler.

Bu şampiyonların yanı sıra birde üst, orta, alt koridor ve orman olarak belirlenmiş bölgeleri bulunmaktadır. Oyun içerisinde bu sebeple kategoriler halinde ayrıştırılmıştır. Kolayca kavranabilmesi adına bu ayrıştırmadan yardım alarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Yeni Başlayan Oyuncular İçin En İyi LOL Üst Koridor Şampiyonları Nelerdir?

LOL efsanesi içinde üst koridor şampiyonları olarak bilinen herolar genelde yalnız savaşan herolar olarak bilinirler yeni başlayan oyuncular için en iyi LOL üst koridor şampiyonlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Garen: Bu hero en klasik olarak bilinen tank herosudur. W yeteneği ile savunma puanları artış gösterir. Hızlı bir şekilde sağlık yenileyebilir oluşu koridorda uzun süre ayakta kalabileceğine işarettir. Ancak aksi durumlarda da son derece kullanışlı bir savaş ortamı yaratmanızı sağlayabilir.
  • Nasus Kumların Efendisi: Bu hero ise çeşitli şekillerde oynanabilir özelliğe sahiptir. Tank olarak oynanabildiği gibi atak olarak da savaşabilir. Özellikleri arasında can çalma olduğundan koridorda uzun süre ayakta kalabilir ve buda LOL efsanesi içerisinde önemli bir durumdur.
Bunada Göz At  LOL 10.24 Yama Notları

Bahsettiğimiz iki hero LOL oyununda üst koridor şampiyonları olarak bilinir ve aralarında en iyi iki herodur. Deneyerek test edebilir neler yapabildiklerine canlı olarak şahitlik edebilirsiniz.

LOL’e Yeni Başlayan Oyuncular İçin LOL Ormancı Şampiyonları Nelerdir?

LOL içeriğinde sabit olarak bir pozisyona sahip olmayan ve oyun süresince sürekli olarak hareket etmeleri gereken şampiyonlardır. Oyun esnasında oyunculara savaşta büyük avantajları vardır. Lol’e yeni başlayan oyuncular için ormancı şampiyonları şöyle sıralayabiliriz;

Shyvana Ejder Kanı: LOL içerisinde ormancılar arasında en hızlı herodur. Sahip olduğu yetenek ile birlikte gelen özelliklerden biri de ejderhalara daha büyük hasarlar oluşturmasıdır. Yanı sıra öldürdüğü tüm oyunculardan ekstra özellik puanı kazandırır.6.seviye sonrasında gank yapabilir ancak W yeteneği ile orantılı olarak hızlı hareket edişi sonrasında risk yaratabilmektedir.

Volibear Kükreyen Fırtına: Oyunda Shyvana hero gibi yüksek hızlı bir hero değildir. Fakat orman ortamında ayakta kalabilme konusunda son derece becerili bir hero olarak bilinir. Kritik durumlarda birkaç saniye içerisinde hızlıca iyileşebilme özelliği bulunmaktadır. Takım savaşlarında önemli bir yere sahiptir. İstenilen durumlarda gank olarak tank ya da hasar verme konusunda güçlü bir hero olarak rakibi karşılayabilir.

Orman şampiyonları arasında en iyi iki karakteri de bu şekilde sıralayabiliriz. Son derece önemli karakterlerdir ve savaşın kaderini değiştirebilecek etkiler yaratmaları olağandır. Orman şampiyonları arasında en etkili şampiyonlardır gankleri de oldukça faydalı olabilmektedir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL