PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Yazar: Emre PUBG

PUBG Mobile ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Biliyorsunuz yakın zamanda PUBG Mobile çıktı ve bizde bu yazıda size nasıl bilgisayar üzerinden bedava bir şekilde PUBG Mobile bilgisayarda nasıl oynanır sizlere onu göstereceğiz.

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

 • Bunun için öncelikli olarak bir Android Emulator’e ihtiyacımız var. Her emulatör oyunu doğru şekilde çalıştırmıyor. Ben oyunu Nox Player üzerinde kurdum. Çok da güzel oldu.
 • Bunun için öncelikle Nox’un websitesinden Android Emulator’ü indirip kurmanız gerekiyor.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra, buraya tıklayarak PUBG’nin APK’sını bilgisayarınıza indiriniz.
 • APK dosyasını indirdikten sonra, APK’yı kurmuş olduğunuz NOX Player’ın Android anasayfasına sürükleyip bırakınız.

pubg mobil

 • Nox, bu APK’yı kurdu.
 • Anasayfada çıkan PUBG Mobile oyunun simgesine tıklayınız.
 • İlk başta yaklaşık 600 MB’lık bir güncelleme yapacak.
 • Bu güncelleme bittikten sonra, oyuna girebilirsiniz.

pubg bedava oynama

 • Nox Player’da oyuna girdikten sonra sağ tarafta yer alan kontrollerin en üstten ikinci simgesi olan Keyboard Control’e tıklayınız.
 • Burada yer alan özelliklerle kendinize uygun bir düzen kurabilirsiniz. “V” harfi dışında kendi keyfinize göre klavye tuşları atabilirsiniz. (V’nin önemli bir görevi var. Kafalar karışmasın diye onu ayırdım.)
 • Oyuna girdiğinizde karakterinizi WASD tuşları ile kontrol edebilirsiniz.

pubg mobil pc

 • Karakterin normal PC oyunlarında olduğu gibi mouse kontrolünde hareket etmesi için “V tuşunu kullanmanız gerekiyor.
 • Keyboard Control’ün en altındaki “Opacity Setting” seçeneği ile ekranın üzerinde çıkan kontrol kısayollarının saydamlığını ayarlayabilir, isterseniz tamamen gizleyebilirsiniz.

pubg ücretsiz

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG Mobile 16. Sezon Ne Zaman Gelecek?

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL