PUBG Taarruz Tüfeği Nedir?

PUBG Taarruz Tüfeği Nedir?

Yazar: Emre PUBG

PUBG veya PUBG Mobile oynarken hangi silahın daha iyi olduğunu biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere PUBG en iyi taarruz tüfekleri listesi yaptık. PUBG oldukça büyük bir silah envanterine sahip fakat çatışmalarda en çok kullanılan taarruz tüfekleridir. Gelin bakalım PUBG Taarruz Tüfeği nedir.

PUBG Taarruz Tüfeği Nedir

Oyundaki en iyi taarruz tüfeklerini eksi – artı yönleriyle sizlere anlattık.

M416

Bu silahın en iyi olmasının bir nedeni geri tepmesinin oldukça düşük olması ve bu sayede rahat bir şekilde spray atabilir ve adam vurabilirsiniz. Yakın ve uzak mesafe çatışmalarında oldukça etkilidir, yüksek hasar gücüne sahiptir ve mermileri de oldukça hızlı ateşleniyor. Eğer eklentiler ile fullerseniz çatışmalarda çok iyi bir şekilde kullanabilirsiniz fakat eklenti olmadan bir tık güçsüz kalabilir.

AUG A3

M416 gibi oldukça yüksek hasarlara sahip ve mermileri de hızlı ateşleniyor. Sadece düşen sandıklardan çıkan bu silah yakın ve uzak çatışmalarda oldukça etkili olabiliyor.

Groza

Oyunda nadir bulunan ve neredeyse sadece sandıklardan bulabileceğiniz bu silah en yüksek ateş gücüne sahip taarruz tüfeğidir. Yakın mesafe çatışmalarında oldukça etkili olsa da uzak mesafe çatışmalarında biraz düşük kalabiliyor. AKM gibi olan bu silahın geri tepmesi oldukça yüksek.

AKM

Taarruz tüfekleri arasında en iyi silahlardan biri de AKM’dir çünkü her türlü maksimum 5 mermi ile karşınızdaki kişi öldürebilirsiniz. Groza gibi yakın mesafelerde çok iyidir fakat uzak mesafelerde düşük kalıyor ve geri tepmesi de oldukça yüksektir.

SCAR-L

En kolay hakim olunan silahlardan biri SCAR-L’dir fakat vuruş gücü oldukça düşüktür. Silaha hakim olmak ve kontrol etmek oldukça kolay olduğu için yakın ve uzak mesafelerde oldukça iş yapabilir.

M16A4

SCAR-L gibi her ne kadar güçlü olmasa da en çok bulunan silahlardan biri budur. Silahın geri tepmesi oldukça düşüktür ve mermiler de hızlı ateşleniyor fakat bu silahın kötü yanlarından biri tam otomatik modu yok.

Bunada Göz At  PUBG Siyah Ekranda Kalıyor Hatası Çözümü

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL