Valorant Tam Ekran Olmuyor Hatası Çözümü

Valorant Tam Ekran Olmuyor Hatası Çözümü

Yazar: Emre Valorant

Son zamanlarda tüm dünyada oldukça ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı oynaması ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan çıktıktan sonra tüm oyuncularla buluştu. Oyun yeni yeni çıkmaya başladığı için beraberinde bazı sorunları da getiriyor olabilir. Bu yazımızda sizlere Valorant tam ekran olmuyor hatasının çözümünü göstereceğiz.

Valorant Tam Ekran Olmuyor

Valorant’ta bu hata çoğu kişinin canını sıkıyor ve kapalı betadan beri aynı sorun çoğu kişi de devam ediyor. Forumlarda vs. çoğu kişi hatanın kesin çözümüne ulaşamamış, Riot Games’in sunduğu çözümler maalesef çoğu kişi de işe yaramıyor. Bu yazımızda bu sefer bizim birkaç fikrimizi sizlere söyleyeceğiz bazı kişilerde işe yarayabilir bazılarında yaramayabilir bu sorun hem monitör hem de ekran kartı ile alakalı gözüküyor yani donanımsal olabilir. Riot Games, Valorant 1.02 yama notları ile birlikte belki sorunu çözebilir fakat henüz kesin değil.

  • Oyunu en yüksek çözünürlüğe alın eğer olmuyorsa en düşükten başlayarak tek tek deneyin
  • Tam ekran olmuyorsa pencereli ekran kullanmaya çalışın
  • LetterBox yerine Doldur diyin
  • Ekran kartı ayarlarınıza dikkat edin

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bunada Göz At  Valorant Nasıl Teslim Olunur? FF - Sur Verme

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL