Coronalı Günlere Pozitif Filmler

Coronalı Günlere Pozitif Filmler

Yazar: Emre Liste Sinema

Evet karantina kardeşliği bu yazımda sizi coronanın sebep olduğu panikten, telaştan ve altına sı*ma durumundan kurtaracak ve benimde yıllar boyunca tekrar tekrar izlediğim bir kaç komedi filmi önerim olacak, buyurun efendim filmler;

Monty Python And The Holy Grail / Monty Python Ve Kutsal Kase (1975)
Monty Python Ve Kutsal Kase

Efsanevi İngiliz komedi ekibi Monty Python’ın çoğu eleştirmen tarafından en iyi filmi olarak nitelendirilen Monty Python Ve Kutsal Kase, Ortaça İngiltere’sinde geçen bir absürd komedi. Filmde Kral Arthur ve Şövalyelerinin kutsal kaseyi bulmak için görevlendirilmeleri ile başlayan bir hikaye anlatılıyor. İngiliz mizahının en önemli örneklerinden biri olarak kabul edilen bu filmin günümüzde de insanlar üzerindeki güldürme etkisi devam ediyor.

Oyuncular: Terry Gilliam, John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin

Yönetmen: Terry Gilliam, Terry Jones

Shaun Of The Dead / Zombilerin Şafağı
zombilerin şafağı

Simon Pegg’in komedi dehasını gösteren filmlerden bir tanesi olan Shaun of the Dead, bir zombi filmi olan Dawn Of The Dead’den ilham alan bir parodi filmi olarak nitelendirilebilir. Shaun, hayatın sıradan zorlukları ile başa çıkması gerektiğini fark ettiği anda başlayan zombi salgını ile uğraşırken bir yandan da ailesini ve geri kazanamya çalıştığı kız arkadaşını korumaya çalışmaktadır. Ancak oldukça sıradan bir insan olan Shaun zombi istilasına da sıradan bir sorunmuş gibi yaklaşmaktadır. Sahun Of The Dead 2000’ler İngiliz komedileri denince akla gelen ilk yapımlardan bir tanesi olma özelliğini taşıyor.

Oyuncular: Simon Pegg, Nick Frost, Martin Freeman, Dylan Moran

Yönetmen: Edgar Wright

40 Yıllık  Bekar (2005)
40 yıllık bekar

2000’ler ve Amerikan komedi sineması denince oyunculuğu ile öne çıkan isimlerden bir tanesi de şüphesiz Steve Carell olur. Aslında bu filmin konusunun büyük bir kısmı adından anlaşılıyor. Andy 40 yaşına gelmiş ve 40 yıllık hayatında henüz bir kadın ile bir beraberlik yaşama şansını lede edememiştir. Arkadaşları uzun süredir sakladığı bu sırrı öğrenince Andy’ye yardım etmeye karar verirler. Herkes ona ne yapması gerektiğini söylerken Andy, Trish ile tanışır ve hayatında ilk kez bir kadına gerçekten aşık olur. Ancak hayatı boyunca hep kendi işini zora sokan Andy için bu yeni ilişki de pek kolay olmayacaktır…

Bunada Göz At  2020 Mayıs Ayında Çıkacak Oyunlar

Oyuncular: Steve Carell, Paul Rudd, Seth Rogen, Elizabeth Banks, Catherine Keener

Yönetmen: Judd Apatow

Anchorman (2004)
anchorman

Will Ferrell’ın özellikle internet ortamında sürekli referans verilen karakter Ron Burgundy’yi canlandırdığı bu film 70’lerde geçiyor. Haber ekibine kadın bir sunucunun dahil olmasıyla Burgundy’nin haber ekibinin kendine has dengesi bozulur ve kadın sunucu Veronica’nın işini zorlaştırmaya çalışırlar. Ancak Veronica kariyerinde ilerlemeye kararlıdır.

Oyuncular: Will Ferrell, Steve Carell, Christina Applegate, Paul Rudd, Vince Vaughn

Yönetmen: Adam McKay


Yorumlar

  • tempobet giriş

    guzel filmler saolasin

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL