Half-Life: Alyx Steam Workshop Desteği

Half-Life: Alyx Steam Workshop Desteği

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Half-Life: Alyx oyununu VR olmadan oynanabilir hale getiren bir mod gördük ancak şu ana kadarki bütün modlar Valve tarafından sunulmamış resmi araçlar olmadan yapıldı. Valve, Half-Life: Alyx’e Steam Atölyesi desteği ekledikten ve çalışmak için bir dizi modifikasyon aracı çıkardığından bu durum bugün başlayacak. Bonus olarak güncelleme Vulkan API‘sini kullanarak Alyx için yerel Linux desteği getiriyor.

Valve, oyunları ile kapsamlı bir modlama desteği geçmişine sahiptir ve Alyx bir istisna değildir. Editör araçları paketine şunlar dahildir:

  • Hammer, Source 2 seviye editörünün en son sürümü.
  • Material Editor, Source 2’de materyal oluşturma ve ayarlama aracı.
  • ModelDoc, animasyon, çarpışma ve diğer oyun özelliklerine sahip modelleri görüntülemek, düzenlemek ve derlemek için bir araç.
  • AnimGraph, animasyon aracımız, karışımlar ve geçişlerde karmaşık animasyon kurulumları oluşturmak için kullanılır.
  • Particle Editor, yeni parçacık efektleri yapmak için.
  • Subrect Editor, sıcak noktalar olarak bilinen akıllı doku sayfaları oluşturmak için.
  • Source Filmmaker, Source 2 sinematik render ve animasyon aracı.

Modelleyiciler, Half-Life: Alyx oyununun çeşitli parçalarıyla uğraşmak için bu araçları kullanabilir veya Valve’nin önerdiği gibi çok daha kapsamlı bir şey yapabilirler.

Kendi VR fizik sanal alanınızı veya dev bir Rube Goldberg makinesini yapmak ister misiniz? Bir düzine asker içeren yeni bir savaş karşılaşması tasarlayın? Dünyanın en uzun Multitool bulmacasını yaratmaya veya City 17’nin yepyeni bir bölgesini hayal etmeye ne dersiniz? Araçları kendiniz yapın ve gerçekleşmesini sağlayın!”

Araçlar şu anda beta sürümündedir ve Valve bunları önümüzdeki haftalarda güncellemeye devam etmeyi planlamaktadır. Modifikasyona sadece geçici bir ilgi duysanız bile, bu kontrol etmek için iyi bir araç setidir. Valve’nin oyunda düşman karşılaşmalarını nasıl yazdığınızı ve vitrini açıkladığınız bazı örnek haritalar da dahil olmak üzere etrafta karışacak çok şey var.

Bunada Göz At  2020 Nisan Ayında Çıkacak Oyunlar 1-16 Nisan

Oyunlar hakkındaki en güncel haberlerden haberdar olabilmek için buraya tıklayarak diğer oyun haberlerimize göz atabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL